Aktuální vydání

celé číslo

06

2023

Automatizace v chemii a petrochemii

Hladinoměry a průtokoměry, analyzátory tekutin a plynů

celé číslo

Seminář o komunikačním systému IO-Link

Seminář o systému IO-Link se bude konat 11. června 2015 v Praze. Jde o další z řady seminářů pro odbornou veřejnost, který pořádá Profibus CZ jako zástupce Profibus & Profinet International pro Českou republiku, tentokrát ve spolupráci s konsorciem IO-Link. Díky této spolupráci zde vystoupí mnoho firem, které jsou členy konsorcia IO-Link, a představí svá řešení i své produkty. Ty budou na semináři nově prezentovány také formou výstavy, kde bude možné průběžně diskutovat se zástupci vystavovatelů. Tradičně rovněž nebude chybět série přednášek, které se budou věnovat technickým detailům IO-Link a jež budou zajišťovat nejen odborníci z certifikovaného kompetenčního centra IO-Link působícího při společnosti Siemens v Praze.

 
Mezi nimi je možné jmenovat např. Sick, Balluff, WAGO, ifm electronic, Murrelektronik, Festo, Turck nebo Bihl & Wiedemann. Více informací je uvedeno na stránkách www.profibus.cz.
 
Konsorcium IO-Link a organizace Profibus & Profinet International úzce spolupracují nejen na vlastním vývoji standardu IO-Link, ale také na jeho integraci především do sběrnicových systémů Profinet. Na trhu je tak dnes již mnoho řešení, která tuto integraci podporují a umožňují tak snadno zavést komunikační systém IO-Link do již existujících komunikačních systémů. Členové Profibus & Profinet International se v rámci této spolupráce automaticky stávají i členy konsorcia IO-Link, což platí i pro členy Profibus CZ.

(pb)