Aktuální vydání

celé číslo

01

2024

Automatizace skladování, logistiky a manipulace s materiálem

Programovatelné automaty, průmyslové počítače, jednotky I/O, bezpečnostní systémy

celé číslo

Schneider Electric na veletrhu Amper

číslo 4/2002

Schneider Electric na veletrhu Amper

Firma Schneider Electric, kterou kromě České republiky lze nalézt v dalších 130 zemí světa, kde zaměstnává více než 72 000 pracovníků, působí na českém trhu již devátým rokem. Firma zde nabízí zařízení pro přenos a rozvod elektrické energie a pro průmyslovou automatizaci značek Merlin Gerin, Telemecanique, Modicon, Square D a Elektropřístroj Písek. Letošního veletrhu Amper se opět zúčastní s ukázkou celé své široké nabídky produktů i řešení.

Obr. 1.

Z oblasti průmyslové automatizace to budou elektromechanické polohové spínače, elektronické a elektromechanické tlakové snímače a spínače Nautilus, indukční, kapacitní a fotoelektrická čidla či optoelektronické rotační snímače. Komplexní řešení dialogu člověka se strojem představuje řada ovládačů pomocných obvodů – Harmony®. Znovu se zde návštěvníci setkají s novou řadou spínacích a jisticích přístrojů TeSys, poprvé představenou na MSV 2001. Novinkou v oblasti softstartérů bude nová řada pod označením Altistart 48 značky Telemecanique. V oblasti měničů frekvence budou novinky představeny na MSV 2002. Co se týče automatizace procesů, je vidět vývoj zejména u systémů Modicon TSX Micro, TSX Premium, TSX Momentum a TSX Quantum, stejně tak u systému SCADA a operátorských panelů. Výborný ohlas má i vysoká úroveň vývojových prostředků pro programování.

Po úspěšném uvedení paticových relé RU a RX na trh v průběhu loňského roku přichází firma s dalším zásadním rozšířením nabídky těchto přístrojů. Na veletrhu bude představeno rozšíření řady RX a poprvé budou na českém trhu prezentována nová paticová relé RS a relé s označením Zelio Time, Zelio Control a Zelio Counter.

Obr. 2.

Z oblasti přenosu a rozvodu elektrické energie zde bude možné vidět novou řadu plastových rozvodnic v krytí IP65 Kaedra. Ta navazuje na již dříve známou řadu rozvodnic Mini Pragma; spolu tvoří ucelenou nabídku pro aplikace v domovních rozvodech. Dále zde zájemci uvidí např. typové napojení přípojnicových rozvodů Canalis na rozváděč Prisma, nové vedení pro osvětlení KDP, odlišující se od běžných přípojnic tím, že je pružné, či kompletní řadu pro kompenzaci jalové energie od kondenzátorů po celé rozváděče pod názvem Rectiphase.

Není možné zapomenout ani na řadu jističů Compact NR a NS, které se vyznačují všestranným použitím díky kompletním sadám pro montáž, připojení a příslušenství s možností montáže zákazníkem (např. pomocné kontakty, měřicí a indikační moduly atd.). Z oblasti vysokého napětí bude představen nový vakuový vypínač Evolis a řada elektronických ochran Sepam 1000+ série 40.

(Schneider Electric CZ, s. r. o.)

Schneider Electric CZ, s. r. o.

Technická podpora
tel.: 0362/76 63 33
e-mail: tp@cz.schneider-electric.com

Praha - Thámova 13, 186 00 Praha 8
tel.: 02/81 08 81 11, fax: 02/24 81 08 49

Brno - Mlýnská 70, 602 00 Brno
tel.: 05/43 42 55 55, fax: 05/43 42 55 54

http://www.schneider-electric.cz

Inzerce zpět