Aktuální vydání

celé číslo

01

2024

Automatizace skladování, logistiky a manipulace s materiálem

Programovatelné automaty, průmyslové počítače, jednotky I/O, bezpečnostní systémy

celé číslo

Schneider Electric na stadionu Estádio da Luz

číslo 10/2004

Schneider Electric na stadionu Estádio da Luz

V portugalském Lisabonu se na stadionu Estádio da Luz utkala 4. července 2004 večer dvě nejlepší evropská mužstva, Portugalsko a Řecko, o titul mistra Evropy ve fotbale. Výsledek mistrovství je všeobecně známý. Méně známou skutečností však je, že k úspěchu mistrovství přispěla i firma Schneider Electric.

Společnost Schneider Electric dodala pro lisabonský stadion kompletní zařízení pro přenos a rozvod elektrické energie a systém centrálního ovládání budovy. Systémy Schneider Electric zajišťují spolehlivost napěťové sítě o celkové délce 115 km a tvoří „nervové centrum„ stadionu – na 45 000 m2 plochy, na níž se stadion rozkládá, ovládají téměř vše, co má něco společného s elektřinou.

Při volbě firmy Schneider Electric jako hlavního dodavatele řešení rozvodu elektrické energie a řízení budovy hrály významnou roli úspěšné projekty společnosti při budování sportovních stánků. Firma realizovala zakázky už na OH v Grenoblu, v Albertville, Lillehammeru či Atlantě. Jednou z největších byla dodávka zařízení k vybavení francouzského národního fotbalového stadionu Stade de France, kde se v roce 1998 odehrálo finále mistrovství světa.

(SE)

Inzerce zpět