Aktuální vydání

celé číslo

03

2023

Automatizace strojírenské výroby

HMI a operátorské panely

celé číslo

Schneider Electric na MSV v Brně

Automa 9/2001

(Schneider Electric)

Schneider Electric na MSV v Brně

Schneider Electric v České republice je součástí světové skupiny Schneider Electric. Se zařízením firmy se setkáte v oblastech velmi vysokého, vysokého i nízkého napětí. Na českém trhu nabízíme zařízení pro přenos a rozvod elektrické energie a pro průmyslovou automatizaci značek Merlin Gerin, Modicon, Telemecanique, Square D a Elektropřístroj Písek. Na letošním veletrhu najdete opět celý průřez naší nabídkou. Z oblasti průmyslové automatizace to budou elektromechanické polohové spínače XC a 9007BD, snímače tlaku a spínače Nautilus, indukční a kapacitní čidla XS/XT, fotoelektrická čidla Osiris či rotační snímače polohy XCC. Komplexní řešení dialogu člověka se strojem představuje řada ovládačů pomocných obvodů – Harmony®.

Obr. 1. Obr. 3. Obr. 4.

Poprvé v České republice představíme novou řadu spínacích a jisticích přístrojů TeSys – nové stykače, jisticí nadproudová relé, jističe motorů a unikátní systém montáže spouštěčů motorů bez kabelů a bez nástroje Quickfit. Oblast elektrických pohonů bude reprezentována především měniči frekvence do výkonu 1,5 MW. Novinkou bude přídavná polohovací karta pro měnič frekvence Altivar 58 a komfortní nastavovací terminál pro měniče Altivar 28 a 58 na bázi pocket PC (palmtop) Jornada 525 od firmy Hewlett Packard.

Obr. 2.

Z oboru automatizace procesů jsou zajímavé nové moduly procesorů TSX Premium a TSX Momentum. Velkým přínosem pro automatizaci jsou zejména nové verze vývojových prostředí pro konfigurování a programování řídicích systémů a jejich uvádění do provozu. Letošní novinkou, představenou již na veletrhu Amper, jsou i rozváděčové skříně a komponenty značky Sarel. Z oblasti přenosu a rozvodu elektrické energie se setkáte s řadou odpínačů nízkého napětí Interpact. Představeny zde budou také průmyslové vidlice a zásuvky značky Merlin Gerin a řada plastových rozvodnic s krytím IP65 s obchodním názvem Kaedra. Dalším řešením pro rozvody elektrické energie je tzv. Prisma – nejlepší systém typově testovaných rozváděčů nízkého napětí, zajišťující maximální komfort při návrhu a sestavování, stejně jako bezpečnost a spolehlivost při provozu. Přípojnicové rozvody Canalis jsou mnoha projektantům a uživatelům již známy. Na tomto veletrhu návštěvníci uvidí typové napojení těchto rozvodů na rozváděč Prisma. Pod názvem Rectiphase se skrývá kompletní řada pro kompenzaci jalové energie od kondenzátorů po celé rozváděče se zajištěním maximální bezpečnosti, spolehlivosti a komfortu obsluhy. Do této oblasti spadá i Masterpact NT/NW – nová řada vzduchových jističů nízkého napětí 800/6 300 A. Nesmíme zapomenout ani na řadu zapouzdřených jističů nízkého napětí do 1 600 A Compact NS1600. Z oblasti vysokého napětí bude mimo jiné představen spolu s kompaktním vn rozváděčem RM6 systém Easergy T200 pro dálkové ovládání a monitoring distribučních rozváděčů vn a ochrana Sepam 1000+ určená pro aplikace v oblasti distribuce elektrické energie i v průmyslu.

Schneider Electric CZ, s. r. o.

Technická podpora
tel.: 0362/76 63 33
e-mail: tp@cz.schneider-electric.com

Praha
Thámova 13, 186 00 Praha 8
tel.: 02/81 08 81 11
fax: 02/24 81 08 49

Brno
Mlýnská 70, 602 00 Brno
tel.: 05/43 42 55 55
fax: 05/43 42 55 54
http://www.schneider-electric.cz