Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Schneider Electric a Krohne se společným řešením pro správu potrubních sítí

Společnosti Schneider Electric and Krohne oznámily na veletrhu Gastech v Abú Dhabí (SAE) vznik aliance, jejímž účelem je vytvořit společné řešení pro správu potrubních sítí. Kombinace produktů a služeb obou společností přispěje ke zlepšení efektivity i bezpečnosti potrubních sítí. Nástroje k dosažení těchto cílů jsou simulace přepravy média potrubní sítí, detekce úniků média, správa spotřeby energie potřebné k dopravě média, integrované bezpečnostní funkce, pokročilé metody řízení procesů a kompletní nabídka přístrojů pro měření všech důležitých parametrů v potrubních sítích.
 
Společnost Schneider Electric přináší do společného řešení systém SCADA s možností sledovat a zpracovávat hodnoty v reálném čase, systém pro správu spotřeby elektrické energie, PLC a vzdálené terminálové jednotky s bezpečnostními funkcemi; naproti tomu Krohne poskytuje úplnou nabídku měřicí techniky, včetně velmi přesných průtokoměrů pro fakturační měření a systému pro detekci úniků médií z potrubí.
 
Společná nabídka obou firem je určena především zákazníkům působícím v oblasti těžby, dopravy a zpracování zemního plynu a ropy a v chemii a petrochemii.

(Bk)