Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

SAP a Siemens nabídnou integrovaná řešení pro výrobní firmy

číslo 10/2005

SAP a Siemens nabídnou integrovaná řešení pro výrobní firmy

Společnosti SAP AG, přední dodavatel podnikových informačních systémů, a Siemens Automation and Drives (A&D), dodavatel automatizační techniky a techniky pohonů, oznámily, že plánují koordinaci svých informatických řešení. Cílem tohoto strategického spojení je „real-time enterprise„ – podnik řízený v reálném čase a vyznačující se účinným propojením veškerých informatických procesů, od podnikatelských a obchodních až po výrobní. Koordinovaný přístup umožní, podle obou společností, výrobním firmám pružněji a rychleji reagovat na změny v poptávce, rychleji přicházet na trh s novými výrobky a co nejlépe využívat kapacitu výrobních linek.

Společnost SAP se dosud zaměřovala na softwarovou podporu podnikových řídicích procesů, zatímco společnost Siemens A&D se soustřeďovala na řízení a optimalizaci chodu výrobních systémů. Spolupráce je cílena na střední a velké výrobní společnosti nejprve v oborech s malotonážní chemickou výrobou, v potravinářství a při výrobě nápojů, přičemž je plánováno plynulé rozšiřování do dalších oblastí. Obě společnosti budou ve spolupráci se svými klíčovými zákazníky vytvářet scénáře a prototypová řešení pro jednotlivé průmyslové obory. Jako první krok budou navzájem harmonizována rozhraní současných produktů Siemens Simatic IT a SAP NetWeaver Enterprise Portal.

Pozorovatelé z ARC Advisory Group vidí smysl takovéto strategické aliance v tom, že skýtá větší šanci na dosažení skutečné interoperability mezi výrobními a podnikovými systémy při jen minimálním integračním úsilí požadovaném od uživatele, či dokonce vůbec bez nutnosti něco integrovat.
[ARC News, 29. července 2005.]

(sm)