Aktuální vydání

celé číslo

01

2024

Automatizace skladování, logistiky a manipulace s materiálem

Programovatelné automaty, průmyslové počítače, jednotky I/O, bezpečnostní systémy

celé číslo

Rozvody tlakového vzduchu Transair

číslo 1/2002

Rozvody tlakového vzduchu Transair

Firma Legris uvedla na tuzemský trh systém rozvodu tlakového vzduchu Transair®. Systém splňuje technické požadavky, které jsou v současné době na tyto rozvody kladeny. Jsou to rychlost montáže a snadná demontáž, jednoduchá rozšiřitelnost, tuhost systému a zachování čistoty vzduchu.

Celý systém je koncipován jako stavebnice, jejíž součástí jsou jednotlivé spojovací prvky, trubky a pryžové hadice.

Spojovací prvky do průměru 40 mm jsou vyrobeny z polyamidu PA 66 s 30 % skleněných vláken, prvky průměru 63 mm jsou ze slitiny hliníku. Kovová část některých prvků, např. kulových kohoutů, závitových přechodek apod., je vyrobena z mosazi. Pro napojování trubek do průměru 40 mm jsou prvky osazeny rychloupínacím mechanismem s těsněním. Pro spojování prvků rozvodu o průměru 63 mm, který je novinkou, jsou použity převlečné matice s pryžovým těsněním.

Trubky ze slitiny hliníku s povrchovou úpravou jsou dodávány v průměrech 63 mm (Js 59 mm), 40mm (Js 37 mm), 25 mm (Js 22 mm) a 16,5 mm (Js 13 mm) a délkách 3 m. Pryžové hadice s textilním nebo kovovým opletem jsou určeny k připojení rozvodu ke kompresoru, vzdušníku kompresoru, k vytváření dilatačních oblouků atd. Na koncích jsou opatřeny zaarmovanými koncovkami pro připojení ke spojkám systému nebo k závitovým přechodkám.

Systém Transair lze použít jako centrální rozvod tlakového vzduchu i jako dílčí rozvod, např. podél výrobních linek, kde se uplatní jeho variabilita.

Konstrukce vrtaných odboček, které zabraňují přestupu kondenzátu, umožňuje systém použít i tam, kde nejsou instalovány sušičky vzduchu.

Celý systém lze také využít pro rozvody vakua a inertních plynů.

Ve vývoji systému se dále pokračuje. Je doplňován novými prvky a připravují se varianty pro další média.

(Legris, s. r. o.)

LEGRIS, s. r. o.
Brněnská 668
664 42 Modřice
tel.: 05/47 21 63 04, fax: 05/47 21 63 01
e-mail: legris@volny.cz
http://www.legris.com

Inzerce zpět