Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Rozváděčové kanály IBOCO

číslo 6/2005

Rozváděčové kanály IBOCO

Jen málo podniků elektrotechnického průmyslu se v takové šíři uplatní na mezinárodním trhu jako italská skupina Bocchiotti, založená roku 1965, nyní světový výrobce číslo jedna v oboru perforovaných rozváděčových kanálů a současně významný dodavatel komponent elektroinstalačního kanálového systému. Skupina ročně produkuje asi 46 milionů metrů instalačních kanálů a 20 milionů kusů různých instalačních komponent a má zastoupení ve 37 zemích po celém světě. Její sortiment elektroinstalačních rozváděčových systémů a komponent, dodávaných pod značkou Iboco, uspokojí počtem 1 200 položek veškeré požadavky obchodních partnerů – architektů, stavebních firem, elektroinstalatérů a výrobců rozváděčů. V České republice je značka Bocchiotti zastoupena firmou Schmachtl CZ, s. r. o., se sídlem ve Vestci u Prahy.

Rozváděčové kanály Iboco se z pohledu uživatele vyznačují především výbornými funkčními vlastnostmi a snadnou montáží. Ideálně jsou vhodné pro jakýkoliv typ silového i řídicího rozváděče, a to i v nejsložitějších provozních podmínkách.

Spolehlivost a trvanlivost těchto produktů je garantována velmi přísnými kontrolami během celého procesu jejich výroby. Zárukou kvality je skutečnost, že produkty programu Iboco vyhovují všem hlavním národním a mezinárodním standardům. Sortiment, obsahující nejmodernější technická řešení, zahrnuje asi 132 typů kanálů, lišících se různými otvory v boční stěně, rozměry a barvou, a dále širokou škálu komponent a příslušenství, včetně spirálních svazků a nářadí k montáži.

V základním sortimentu rozváděčových kanálů řady Iboco si zaslouží pozornost zejména dvě provedení, označená T1 a T1-E.

Kanály v provedení T1 jsou vhodné k ukládání kabelů větších rozměrů obzvláště v rozváděčových skříních pro silové rozvody. Díky silné stěně a silnému dnu tento kanál výborně odolává zvýšenému zatížení způsobenému hmotností kabelů větších rozměrů. Pro optimalizaci elektroinstalace v rozváděči jsou k dispozici kanály s různou výškou bočnic.

Kanály v provedení T1-E jsou naopak ideální pro menší průřezy vodičů, které se používají především v řídicích rozváděčích. Přestože se bočnice skládají z užších lamel, je kanál zásluhou své masivní konstrukce dna a ideálního poměru mezi výškou bočnice a lamely velmi pevný a stabilní.

Oba uvedené základní typy jsou dodávány také ve verzích T1-F a T1-EF, umožňujících instalovat vodiče v patrech.

Díky jejich velké pevnosti lze rozváděčové kanály Iboco montovat i na výložníky a konzole. Kanály jsou velmi pružné, takže každou lamelu lze při práci i při nízkých teplotách opakovaně vyhnout, aniž by se zlomila. Otvory ve dnu kanálů typu T1 a T1-E odpovídají DIN 43659; to umožňuje kanály v rozváděči upevnit plastovými nýtky Ductafix R6 nebo R4, popř. je uchytit na lištu DIN.

Značky a otvory ve dnu kanálů urychlují montáž příslušenství, tj. příchytek anebo přepážek. Dále dovolují upevnit kanál na lištu DIN přes záchytný blok, který je součástí rozsáhlého příslušenství.

Několikaleté zkušenosti českých montážních firem dávají zapravdu tvrzení výrobce o pohodlné práci s kanály Iboco při zapojování a montáži elektrické instalace uvnitř rozváděče a o velké spolehlivosti výsledných řešení v provozu. Ke spokojenosti zákazníků s produkty řady Iboco dále přispívá výborné odborné technické zázemí a velká logistická a skladová základna firmy Schmachtl CZ, s. r. o.

(Schmachtl CZ)

SCHMACHTL CZ
Vestec 185
252 42 Jesenice u Prahy
tel.: 244 001 539
fax: 244 910 700
http://www.schmachtl.cz