Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Robustní rotační hladinové spínače pro sypké materiály

číslo 4/2005

Robustní rotační hladinové spínače pro sypké materiály

Společnost Level Instruments jako výhradní zástupce německé firmy UWT, GmbH, přichází na český a slovenský trh s novou řadou spolehlivých rotačních spínačů pro hlídání polohy hladiny nejrůznějších sypkých materiálů a granulátů. Limitní dotykové spínače mohou být použity jako detektory maximální, střední nebo minimální polohy hladiny ve velkých silech s drobným sypkým materiálem o hustotě od 20 g/l. Vynikají vysokou spolehlivostí a bezúdržbovým provozem.

Obr. 1.

Spínače jsou v robustním provedení. Jejich krytí je IP66, rozsah pracovních teplot –25 °C až +350 °C. Jsou k dispozici rovněž verze pro teploty až +600 °C. Prodloužení, které může být do 10 m, je volitelné (tyč nebo lano). Uživatel si může vybrat rotační lopatky nejrůznějších rozměrů. Samozřejmostí je široký výběr typu podle napájecího napětí (230/115/48/24 V AC, 24 V DC nebo univerzální) a volba závitového nebo přírubového připojení. Na rotační spínače je standardně poskytována tříletá záruka.

U nového typu RN 6000 jsou k dispozici veškeré typy certifikátů do prostředí s nebezpečím výbuchu prachu a plynu pro jakékoliv prašné materiály. Snímače mohou mít hliníkový kryt ve standardním nebo ohnivzdorném provedení nebo v ohnivzdorném provedení se zvýšenou bezpečností. Vyhovují i pro použití v petrochemii a farmacii.

Level Instruments, spol. s r. o., tel.: 596 622 884, e-mail: info@levelin.cz, http://www.levelin.cz