Aktuální vydání

celé číslo

04

2023

Automatizace pro snižování spotřeby energií a vlivu prům. na živ. prostředí

Management a úspory energií v průmyslu

celé číslo

Robotizace: sázka na jistotu v oblasti výroby

Robotizace je v současné době standardem v mnoha oblastech výrobního a distribučního procesu. Rozhodujícím kritériem pro pořízení robotů už není „jen“ návratnost této investice, ale především spolehlivost a stabilizace výroby.

 

Stabilizace výroby

Pracoviště vybavená roboty nejsou tak náchylná k pracovnímu výpadku personálu jako ta stávající, kdy v současné situaci firmy zatěžuje absence pracovníků z důvodu onemocnění, karantén nebo omezení cestování zahraničních pracovníků.

Zavedení robotů je tudíž cestou ke stabilitě výrobního procesu a jeho vysoké kvalitě s jistotou návratnosti investic.

Aby však celý proces investice do robotizace proběhl skutečně kvalitně a rychle, je třeba zvolit osvědčené produkty a spolehlivého partnera. Těmto požadavkům vyhovuje společnost DREAMland, spol. s r. o. – Robots, se sídlem v Kosmonosech u Mladé Boleslavi.

„Zásadní je pro nás především férový vztah se zákazníkem. Dreamland vždy navrhuje to nejvýhodnější a nejefektivnější řešení z pohledu klienta,“ konstatuje vedoucí obchodního oddělení Dreamland Robots René Holman. „Náš zájem není rychle něco prodat, ale mít se zákazníky dlouhodobý vztah založený na důvěře. Snahou není jen jednorázově prodat a instalovat roboty, ale také robotizaci u zákazníka dlouhodobě rozvíjet podle aktuálního vývoje a jeho potřeb. A to bez férového vztahu s každým naším zákazníkem není možné. Důvěra je zkrátka základ,“ vyzdvihuje nutnost trvalého partnerství René Holman.

Kompletní servis od silného partnera

Dreamland je dlouhodobým certifikovaným dodavatelem kolaborativních robotů značky Universal Robots (UR) a od roku 2018 distributorem mobilních autonomních přepravníků od výrobce MiR.

Roboty těchto osvědčených značek vy­užívají ke své plné spokojenosti firmy po celém světě. Například Universal Robots dosud prodal produkty v objemu stejném jako většina ostatních značek na trhu dohromady. To jsou argumenty, které hovoří samy za sebe. „Jsme rádi, že jako distributor máme k dispozici to nejlepší na trhu,“ vyzdvihuje René Holman.

Jasným argumentem pro výběr společnosti z Kosmonos jako trvalého partnera pro robotizaci je součinnost při rychlém zavádění nových projektů, stejně jako skutečnost, že odborníci Dreamlandu se zákazníky sdílejí veškeré know-how a nadstandardní zkušenosti, které v této oblasti mají.

Součástí celkového servisu je rovněž odborný projekt pracoviště navržený tak, aby robot u zákazníka pracoval spolehlivě a dlouhodobě. „Nabízíme velmi kompletní služby, jsme pro zákazníka partnerem, který se postará o celý proces související s výběrem toho nejlepšího řešení, objednáním, dodávkou a zprovozněním robotů, stejně jako zaškolením obslužného personálu v našem vlastním školicím středisku,“ připomíná aplikační a servisní technik firmy Dreamland Robots David Nesiba.

Samozřejmostí je také kvalitní poprodejní servis. „S námi má zákazník jistotu rychlého a profesionálního zásahu přímo u něho v provozu. Na nás se může vždy spolehnout,“ dodává Nesiba. Společnost pro to nově nabízí i velmi výhodné servisní balíčky.

Aby byl Dreamland svým zákazníkům opravdu nablízku, rozšiřuje v poslední době svůj obchodní tým, který od loňského roku vede René Holman. „Chceme být klientům co nejblíže. V Dreamlandu si nepotrpíme na nereálné sliby, ale naopak skutečné možnosti a schopnosti robotů prezentujeme přímo u zákazníka, případně ve vlastním showroomu,“ podotýká Holman.

Obchodní zástupci úzce spolupracují s odborníky z předaplikačního oddělení, kteří vždy prověří všechny možnosti a připraví nejefektivnější implementaci robotu pro zákazníka, o kterou se následně postará proškolený odborný aplikační tým.

Že celý proces péče o zákazníka dobře funguje, potvrzuje i skutečnost, že si Dream­land za partnera v oblasti robotizace vybrala již spousta významných firem v odvětví strojírenského průmyslu, ale rovněž v automobilovém průmyslu, distribuci či potravinářství.

Moderním trendem v robotizaci jsou kolaborativní roboty. Návod, jak začít pracovat s kolaborativními roboty, mohou zájemci získat v elektronické knize Začněte s koboty v 10 jednoduchých krocích (https://info.dreamland-robots.cz/ebook-zacnete-s-koboty-lp).

Nebo se mohou rovnou obrátit na odborníky ze společnosti DREAMland.

 

(DREAMland, spol. s r. o.)

 

Obr. 1. Robot UR od společnosti Universal Robots ve školicím středisku firmy Dreamland

Obr. 2. Autonomní vozíky společnosti MiR jsou velkým přínosem pro automatizaci výrobní logistiky