Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Robotika a umělá inteligence

Hala B4 výstaviště v Mnichově se ve středu 28. června, druhý den veletrhu Automatica, stane dějištěm vrcholné akce v oboru umělé inteligence a robotiky. Výzkumníci z akademických i průmyslových pracovišť se sejdou na akci munich_i Hightech Summit a budou diskutovat nejen o trendech vývoje, ale také o jeho důsledcích pro společnost. Veletrh Automatica jako mezinárodní a mezioborová událost k tomu nabízí vynikající příležitost. Účastníci se mohou nechat inspirovat vyzvanými přednáškami vynikajících odborníků, ale budou mít i dostatek času a prostoru pro vzájemný dialog.

Připomeňme, že platforma munich_i má tři komponenty: již zmíněný Hightech Summit, speciální přehlídku AI.Society a Robothon, soutěž pro vývojáře v oblasti robotizace. Vůdčími osobnostmi platformy jsou její ředitelé, prof. Alena Buyxová a prof. Sami Haddadin, a akce se koná pod záštitou bavorského ministerského předsedy Markuse Södera.

Rychlý pohled na program summitu (https://automatica-munich.com/de/munich-i/hightech-summit/) ukazuje, že organizátor, institut robotiky a strojové inteligence Technické univerzity v Mnichově, tvrdě pracoval na tom, aby bylo pokryto celé pásmo témat a technologií a jejich dopad na různé aspekty života. Byly rovněž zváženy sociální a etické otázky spojené s používáním umělé inteligence. Celý program je rozdělen do čtyř sekcí:

  • lidé, roboty a umělá inteligence,
  • nová úroveň robotizace v průmyslu,
  • kvalita života,
  • strategie a podnikání.

Hightech Summit shromažďuje mezinárodní odborníky na robotiku a umělou inteligenci, kteří myslí daleko dopředu. Sami Haddadin řekl: „Podařilo se nám přilákat mezinárodní elitu řečníků z výzkumu a špičkových firem. Všechny čtyři sekce pokrývají přesně to, co jsme chtěli. To zdůrazňuje odhodlání summitu předávat poznatky a názory na relevanci nových trendů pro budoucnost.“

Alena Buyxová je potěšena pozitivní zpětnou vazbou od pozvaných řečníků: „Umělá inteligence musí být eticky a společensky zodpovědná a musí být přínosná jak jednotlivci, tak společnosti. Summit nabízí relevantní platformu pro debatu a shromažďuje mnoho účastníků z politiky, vědy, průmyslu a společenského života.“

Vstupenky na munich_i jsou k dispozici na: munich-i.com/ticket. Dostupnost vstupenek a ceny se mohou s blížícím se termínem měnit.

Další informace: https://automatica-munich.com/en/.

(Bk)