Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Řídicí jednotka GM1 od firmy Panasonic synchronizovaně řídí až 32 os

Společnost Panasonic Industry představuje svou první řídicí jednotku pohybu a zařazuje ji do své nabídky automatizační techniky. GM1 je kompaktní řídicí systém, který kombinuje řízení pohonů s funkcemi PLC, jako jsou polohování, síťová komunikace, připojení I/O, vysokofrekvenční čítač atd.

Jednotka má dva nezávislé ethernetové porty, EtherNet/IP a Modbus-TCP, paměťový slot pro 32GB karty SD, dvoukanálový vysokorychlostní čítač (4 MHz/8 MHz) a čtyřkanálový výstup PWM (100 kHz).

Doba cyklu pouhých 0,5 ms umožňuje mimořádně rychlou odezvu a činí tak z GM1 bezpečný regulátor pohybu i pro ty nejnáročnější úlohy.

Nad rámec funkcí PLC jsou do modulu GM1 integrovány úlohy řízení pohybu, jako jsou rotační nůž, letmé nůžky, etiketování, paletizátor, kliková hřídel, pohyb vačky nebo ovládání podle tiskových značek.

Součástí GM1 je i knihovna funkčních bloků, které urychlují a usnadňují nastavení celého systému pro předem definované funkce a zkracují tak dobu programování.

Programovací nástroj GM Programmer je založen na automatizačním softwaru Codesys a normě IEC 61131-3 a umožňuje programování pomocí standardních funkcí PLCopen i editoru G-kódu.

Panasonic Electric Works Europe AG, organizační složka, tel.: +420 541 217 001, https://industry.panasonic.eu/cs