Aktuální vydání

celé číslo

03

2021

Digitální transformace, chytrá výroba, digitální dvojčata

Komunikační sítě, IIoT, kybernetická bezpečnost

celé číslo

Řadové svorky WAGO mají už tři varianty ovládání

Průchozí řadové svorky WAGO z řady TOPJOB®S jsou nyní k dispozici se třemi způsoby ovládání: pomocí páčky, tlačítka nebo ovládacího otvoru. Výrazně se tak zvyšuje variabilita jejich využití. Ať už zákazník vyžaduje mít při zapojování vodičů obě ruce volné, nebo je důležitá rychlost zapojení, či preferuje-li připojení bez nástrojů, vždy nalezne vhodnou alternativu.

Nové svorky jsou kompatibilní se současným můstkovým propojovacím systémem a popisovacími materiály. Umožňují připojování plných a vícedrátových vodičů, ale i jemně laněných vodičů osazených dutinkou přímým zasunutím do svorky (metodou push-in). Zachována zůstala možnost zkoušet připojení.

Varianta s páčkou dovoluje odpojování vodičů rukou. Poloha páčky, která ovládá kontaktní místo, indikuje, zda je otevřené, nebo zavřené. Díky vstupům pro vodiče ze strany lze snadno připojit i obtížně ohýbatelné vodiče.

U varianty s tlačítky je možné k otevření kontaktního místa použít libovolný běžný nástroj. Manipulace je rychlá: zmáčkne se tlačítko, které má pro zvýraznění oranžovou barvu, vodič se zapojí nebo odpojí a tlačítko se uvolní.

U varianty s ovládacím otvorem zůstává nástroj v otvoru až do dokončení připojování. Kontaktní místo je jasně vyznačeno zasunutým ovládacím nástrojem. Vstup pro vodič zůstává se zasunutým nástrojem otevřený a ruce jsou volné pro zapojování.

WAGO-Elektro, spol. s r. o., tel.: 261 090 143, e-mail: info.cz@wago.com, www.wago.cz