Aktuální vydání

celé číslo

02

2024

Amper 2024

celé číslo

Průmyslový server Kontron KISS 2U nově s rozšiřujícími sloty PCI Express x4/x16

Díky nové pasivní sběrnici PCI Express Butterfly Backplane lze servery Kontron Industrial Silent Server (KISS) 2U snadno a cenově výhodně doplnit o až čtyři karty PCI Express x4 a jednu PCI Express x16.
 
Vysoce integrovaný, a proto rozměrově úsporný průmyslový server KISS 2U je zvláště vhodný pro složité vizualizační úlohy nebo pro systémy zpracování obrazu, kde se požaduje nezávislá práce až osmi monitorů s vysokým rozlišením nebo použití až čtyř karet frame grabber standardu PCI Express, např. pro strojové vidění nebo dohledové videosystémy. Server je určen zvláště pro použití v řídicích a dispečerských centrech energetických společností, v železniční dopravě nebo na letištích. Přenosová rychlost až 8 Gb/s umožňuje realizovat graficky náročné simulace při předpovědích počasí, digitálním modelování nebo při výcviku operátorů pomocí virtuální reality.
 
Při vestavbě grafické karty CUDA (Compute Unified Device Architecture) může být KISS 2U PCIe využit jako superpočítač s rychlostí zpracování operací přibližně 500 gigaflopů. Díky paralelnímu zpracování výrazně urychluje výpočetně náročné úlohy v oblasti zpracování obrazu.
 
Průmyslový server KISS 2U navržený v souladu se specifikací PICMG 1.3, může být osazen procesory různých výkonů, až po Intel Core 2 Quad, a až 8GB dvoukanálovou pamětí DDR2 RAM.
 
Podporovány jsou operační systémy Linux a všechny systémy Windows určené pro stolní počítače i servery, včetně nejnovějších Windows 7.
 

Kontron East Europe, tel.: +420 378 775 477, +420 736 701 707, e-mail: pavel.boehm@kontron.cz, www.kontron.com