Aktuální vydání

celé číslo

02

2024

Amper 2024

celé číslo

Průmyslový počítač Simatic Box PC nově i s dvoujádrovým procesorem

Robustní průmyslový počítač Simatic Box PC 827B od společnosti Siemens, určený pro nepřetržitý provoz při okolních teplotách až 55 °C, může být osazen procesory Intel Core2-Duo nebo Celeron-M. Součástí počítače je grafický akcelerátor Intel GMA 950, operační paměť DR2-677 lze rozšířit až na 4 GB a instalován může být pevný disk typu SATA o velikosti až 160 GB. K dispozici je pět volných slotů pro rozšiřující karty, čtyři PCI a jedna PCI Express (PCIe) x4. Počítač je vybaven dvěma gigabitovými ethernetovými porty, na přání zákazníka lze doplnit také rozhraní Profibus.
Podle požadavků zákazníka může být počítač vybaven systémem zrcadlených disků. Řadič RAID1 je již součástí základní desky a nevyžaduje samostatný slot PCI. Pro úlohy, v nichž je potřebný bezúdržbový provoz s velkou spolehlivostí, lze použít jako paměťové médium jeden či dva polovodičové disky v podobě karet CF, které se vkládají do slotů přístupných zvenku. Dva volně programovatelné sedmisegmentové displeje a dvě diody LED zobrazují rozběh systému BIOS a umožňují rychlou diagnózu provozních stavů, a to i při běhu aplikací. Prostřednictvím integrovaného rozhraní DVI-I lze připojit monitor řady Simatic Flat Panel vzdálený až třicet metrů. Při neočekávaném výpadku napájení jsou kritická data uložena do bateriově napájené paměti SRAM s kapacitou 128 kB.
 
Simatic Box PC 827B představuje bezpečnou investici, protože identická sestava bude v nabídce společnosti Siemens nejméně pět let po uvedení na trh a náhradní díly budou dostupné nejméně pět let od ohlášení konce výroby tohoto typu PC.
Siemens, s. r. o., tel.: 800 122 552, e-mail: adprodej.cz@siemens.com, http://www.siemens.cz/ad