Aktuální vydání

celé číslo

08

2019

MSV 2019 v Brně

celé číslo

Průmyslový panelový počítač PPC-F24A pro výrobní linky

Průmyslový panelový počítač PPC-F24A je robustní zařízení postavené na čipové sadě Intel H81 s nejnovější mikroarchitekturou Haswell. Velikost jeho multidotykového kapacitního LCD je 24" a rozlišení 1080p (FullHD, 1 920 × 1 080 bodů). Druhý monitor je možné připojit prostřednictvím HDMI. Projekční kapacitní displej se skleněnou obrazovkou tvrdosti 6H je dokonale vhodný pro kiosky a venkovní digitální informační panely, kde v důsledku mnohačetného použití dochází k většímu opotřebení. Odolnost panelu je zvýšena použitím vrstvy tvrzeného skla. Vícedotyková funkce kapacitního displeje je podporována operačním systémem Windows 7 a vyššími verzemi. Displej je možné ovládat i v rukavicích (obr. 1).

 

Technické parametry, moduly a funkce

Průmyslové počítače PPC-F24A jsou vybaveny procesory Intel® čtvrté generace, konkrétně jde o procesory Intel® i5/i3 a Dual Core. Nepochybným přínosem architektury Haswell je přibližně 8% nárůst výpočetního výkonu procesorů oproti předchozí generaci při snížení reálné spotřeby. Pozoruhodné je také výrazné vylepšení grafického výkonu (obr. 2) a podpora knihoven DX11.1. Nová patice LGA1150 navíc přináší zdokonalení samotné architektury a optimalizaci pro lepší výkon pro různé instrukční sady. Rovněž je třeba zmínit možnost rozšířit funkce panelového počítač PPC-F24A až dvěma kartami Mini PCIe, které umožňují rozšíření o moduly WiFi, 3G, USB 3.0 slot nebo další LAN.
 
Naprostou inovací, kterou PPC-F24A nabízí, je nástroj IRIS, určený pro dálkovou správu a dohled nad počítači prostřednictvím webového rozhraní. Pomocí IRIS lze na dálku aktualizovat software i BIOS počítačových systémů a restartovat, zapínat, vypínat nebo diagnostikovat celá PC. Další předností je i dohled na dálku s možností zasílání chybových hlášení na e-mailovou adresu nebo protokolem SNMP (Simple Network Management Protocol). IRIS tak umožňuje účinně spořit náklady na servis.
 

Závěr

Průmyslový panelový počítač PPC-F24A od výrobce IEI Integration má elegantní, štíhlé a odolné kovové šasi o tloušťce 43 mm (obr. 3). Předností tohoto výrobku je odolnost, která jej předurčuje pro práci v náročném pracovním prostředí a při teplotách od –10 do +50 °C. Krytí panelu z čela je IP65. Jde o počítač, který je ideální v průmyslové automatizaci jako výpočetní a informační podpora ve výrobních halách a na montážních linkách, kde je navíc třeba dálkové vypínání, zapínání a aktualizace softwaru všech počítačů současně.
 
Více informací o průmyslových počítačích PPC-F24A zájemci získají od společnosti ELVAC, a. s. (www.elvac.eu), která je distributorem výrobce IEI Integration na českém trhu a disponuje technickým zázemím a zkušenostmi, které těmto výrobkům „vdechují život“. Současně nabízí široký sortiment průmyslových počítačů a komponent na míru každému stroji nebo úloze, a to vše s rozšířenou zárukou až pět let.
Obr. 1. Panelový počítač PPC-F24A má dotykový kapacitní displej s možností ovládání i v rukavicích
Obr. 2. Grafický výkon byl oproti předchozí generaci výrazně zvýšen
Obr. 3. Průmyslový počítač PCC-F24A je chráněn kovovým šasi proti mechanickému poškození i znečištění v prašném prostředí