Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Průmyslové počítače VersaView

VersaView je řada nenákladných a robustních průmyslových počítačů a operátorských panelů, které jsou konstruovány tak, aby vyhovovaly potřebám v podstatě jakékoliv průmyslové úlohy, ať už je to vizualizace, řízení, zpracování informací a nebo údržba v čistých prostorech ve farmaceutickém průmyslu nebo při výrobě elektroniky, ve strojírenských provozech, v automobilovém průmyslu, ale i v těžkém chemickém průmyslu či při těžbě surovin.
Speciálně pro petrochemii, potravinářské provozy, těžební průmysl a podobné obory je určen VersaView 200R. Jeho procesor Celeron M s taktovací frekvencí 1 GHz nevyžaduje aktivní chlazení ventilátorem. Okolní teplota přitom může být až +50 °C. Pevný disk je u nové verze polovodičový (SSD) s kapacitou 4 GB (současně je v sortimentu i verze s HDD 40 GB). Počítač je vybaven operačním systémem Microsoft Windows XP, má 1 GB RAM, čtyři porty USB 2.0, slot pro kartu CompactFlash a dva porty pro 10/100 Ethernet. Napájení může být 90 až 264 V AC (47 až 63 Hz) i 9 až 36 V DC.
VersaView 200R je počítač bez monitoru, určený pro montáž na lištu DIN, přímou zástavbu do zařízení nebo pro montáž na zadní stranu vhodného monitoru z řady VersaView Industrial Monitor, s nímž potom tvoří kompletní panelový počítač.
S výhodou lze využít skutečnost, že produkty VersaView jsou součástí platformy Integrated Architecture, a jejich spolupráce s ostatními produkty i softwarem Rockwell Autiomation je proto zcela bez problémů.
Rockwell Automation, s. r. o., tel.: +420 251 084 002, http://www.rockwellautomation.cz