Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Průmyslové PC terminály Challenger

číslo 2/2004

Průmyslové PC terminály Challenger

GECMA Components již mnoho let vyvíjí a vyrábí vysoce kvalitní PC terminály pro prostředí s nebezpečím výbuchu v chemickém, farmaceutickém a petrochemickém průmyslu.

Obr. 1.

Tyto terminály se vyznačují moderní elektronikou, která umožňuje kvalitní zobrazení na TFT displeji a precizní ovládání kurzoru. Průmyslová klávesnice je v provedení s krátkým zdvihem a je chráněna fólií, aby bylo zaručeno lehké ovládání a dlouhá životnost. Speciální rozvržení kláves na klávesnicích v různých jazycích a zhotovení speciálních klávesnic usnadňují zápis dat.

Vstupní a výstupní signály z grafické karty počítače, myši a klávesnice průmyslového počítače jsou vedeny přes komunikační jednotku, která je převede na jiskrově bezpečné signály. Odtud se přenášejí kabelem se splétanými páry vodičů k terminálu Challenger až do vzdálenosti 500 m do zóny 1, zóny 2, zóny 22 nebo do prostředí bez nebezpečí výbuchu.

Odpadá nutnost nastavování softwaru a hardwaru, po natažení kabelu a instalaci napájecího zdroje může být zobrazován jakýkoliv software běžící na připojeném počítačovém systému. Instalace je rychlá a cenově úsporná.

Všechny elektronické jednotky terminálu jsou vyrobeny jako jiskrově bezpečné moduly. Fungují jako samostatně chráněné jednotky a mohou být měněny za provozu. Tento modulární koncept také umožňuje montáž všech jednotek Challenger do speciálně navržených ergonomických skříní i do již existujících skříní.

PC terminály Challenger jsou ideální pro použití v chemickém a petrochemickém průmyslu, v prašném a agresivním prostředí, ale i tam, kde jsou vysoké požadavky na čistotu, jako např. ve farmaceutickém a potravinářském průmyslu.

D-Ex Limited spol. s r. o., e-mail: info@dex.cz, http://www.dex.cz

Inzerce zpět