Aktuální vydání

celé číslo

07

2021

Automatizace řízení dopravy a infrastruktury, nabíjecí stanice, autonomní vozidla

celé číslo

Průmyslové PC Simatic pro náročné úlohy s velkými požadavky na výkon

Nové průmyslové PC Simatic IPC547D je určeno k instalaci do stojanů (rack) rozměrového standardu 19" při požadavcích na nepřetržitý provoz po 24 hodin denně při teplotě okolí až 40 °C. Přístroj je osazen výkonnými procesory Intel Core-i druhé generace, včetně čtyřjádrového procesoru Core i7 s integrovanými grafickými funkcemi. Dodává se s 64bitovým operačním systémem Windows 7, operační pamětí typu DDR3 o velikosti až 32 GB a integrovaným grafickým procesorem Intel HD Graphics schopným dynamické změny taktovací frekvence.
 
Co do způsobu montáže, rozhraní a softwaru je IPC547D kompatibilní se svým předchůdcem, přičemž při téže ceně nabízí asi dvojnásobný výpočetní a trojnásobný až pětinásobný grafický výkon. Jako rychlá a spolehlivá zařízení pro uchovávání dat se používají systémy pevných disků RAID1 nebo RAID5 a polovodičový pevný disk (SSD). Počítač lze rozšiřovat kartami podle standardu PCI/PCIe a připojit k němu současně několik monitorů. Ke komunikaci s okolím má dvě rozhraní pro gigabitový Ethernet a jedenáct rozhraní USB 2.0.
 
Velký výpočetní, systémový a grafický výkon předurčují nové PC k použití zejména v průmyslových úlohách vyžadujících velmi rychlé zpracování velkých objemů dat, např. při zpracování obrazu, vizualizaci procesů či sběru a zpracování výrobních dat. V kombinaci se sadou doplňků lze IPC847C použít i jako průmyslovou pracovní stanici nebo server ve velínech a v inženýrských firmách.
 
Siemens, s. r. o., tel.: 800 122 552, www.siemens.cz/iadt, e-mail: iadtprodej.cz@siemens.com