Aktuální vydání

celé číslo

01

2020

Operátorské panely, HMI, SCADA

celé číslo

Průmyslové manažovatelné switche od firmy WAGO pro distributory elektřiny

Společnost Wago doplnila svůj sortiment switchů dvěma novými typy určenými speciálně pro použití v rozvodnách elektřiny.

Switche 852-1505/000-001 mají rozhraní PoE (Power over Ethernet), která umožňují napájet zařízení prostřednictvím ethernetového kabelu. Jednodušší zapojení přináší velké úspory při instalaci: nejenom že stačí zapojit méně kabelů, ale pro připojení je také třeba méně místa. Další výhoda z hlediska bezpečnosti: switche mají redundantní napájení.

Stejně jako všechny ostatní switche WAGO, také tyto jsou robustního provedení a vykazují velkou spolehlivost i v náročných průmyslových podmínkách. Rozsah pracovních teplot je –40 až +70 °C. Vyhovují požadavkům normy IEC 61850-3 (Komunikační sítě a systémy pro automatizaci v energetických společnostech – Část 3: Obecné požadavky). Jsou vybaveny portem USB, který umožňuje update firmwaru a konfigurace z USB flash disku. Toto řešení je velmi pohodlné a zjednodušuje případnou náhradu switche novým. Switche mají množství konfiguračních funkcí pro přizpůsobení konkrétním požadavkům a optimalizaci přenosu dat a bezpečnosti.

WAGO-Elektro, spol. s r. o., tel.: 261 090 142, e-mail: automatizace@wago.com, www.wago.cz