Aktuální vydání

celé číslo

06

2023

Automatizace v chemii a petrochemii

Hladinoměry a průtokoměry, analyzátory tekutin a plynů

celé číslo

Průmyslové manažovatelné switche od firmy WAGO pro distributory elektřiny

Společnost Wago doplnila svůj sortiment switchů dvěma novými typy určenými speciálně pro použití v rozvodnách elektřiny.

Switche 852-1505/000-001 mají rozhraní PoE (Power over Ethernet), která umožňují napájet zařízení prostřednictvím ethernetového kabelu. Jednodušší zapojení přináší velké úspory při instalaci: nejenom že stačí zapojit méně kabelů, ale pro připojení je také třeba méně místa. Další výhoda z hlediska bezpečnosti: switche mají redundantní napájení.

Stejně jako všechny ostatní switche WAGO, také tyto jsou robustního provedení a vykazují velkou spolehlivost i v náročných průmyslových podmínkách. Rozsah pracovních teplot je –40 až +70 °C. Vyhovují požadavkům normy IEC 61850-3 (Komunikační sítě a systémy pro automatizaci v energetických společnostech – Část 3: Obecné požadavky). Jsou vybaveny portem USB, který umožňuje update firmwaru a konfigurace z USB flash disku. Toto řešení je velmi pohodlné a zjednodušuje případnou náhradu switche novým. Switche mají množství konfiguračních funkcí pro přizpůsobení konkrétním požadavkům a optimalizaci přenosu dat a bezpečnosti.

WAGO-Elektro, spol. s r. o., tel.: 261 090 142, e-mail: automatizace@wago.com, www.wago.cz