Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Programovatelný převodník Unipi Gate

Unipi technology, čeští vývojáři a výrobci řídicích jednotek, převodníků, senzorů a systémů, představili programovatelný linuxový převodník a PLC s komunikací Ethernet/RS-485.

Unipi Gate je převodník určený do prostředí průmyslové automatizace, technických zařízení budov a dalších automatizačních projektů. Díky dostatečnému výpočetnímu výkonu, softwarové otevřenosti a výhodné ceně je vhodný i jako zařízení ke sběru dat pro systémy SCADA a MES, popř. pro cloudové služby v rámci chytrých měst a internetu věcí. V neposlední řadě představuje i jednoduchý způsob modernizace starších instalací.

Převodník má čtyřjádrový procesor ARM A53 o frekvenci 600 MHz. Ten v kombinaci s 512 MB RAM poskytuje dostatek výpočetního výkonu i pro náročné aplikace. Úložištěm je interní paměť eMMC o kapacitě 16 GB, kterou lze rozšířit pomocí karty microSD.

Rozhraní RS-485 je určeno pro sériovou komunikaci (např. protokolem Modbus) a lze je využít k řízení a monitorování externích zařízení, jako jsou kotle, vzduchotechnika, elektromotory, měřiče energií, popř. rozšiřující moduly či PLC jiných výrobců.

Dvojice ethernetových portů o rychlosti 1 Gb/s a 100 Mb/s je určena pro síťovou komunikaci do internetu či se zařízeními v lokální síti. Převodník lze také využít jako síťový switch (režim bridge), popř. jako propojovací uzel dvou oddělených sítí.

Unipi technology, tel.: 533 433 392, e-mail: info@unipi.technology, www.unipi.technology