Aktuální vydání

celé číslo

02

2024

Amper 2024

celé číslo

Programovatelné převodníky pro snímače teploty

číslo 1/2003

Programovatelné převodníky pro snímače teploty

Pro své vlastnosti a příznivou cenu nalezly programovatelné převodníky JSP Nová Paka hromadné použití v mnoha průmyslových aplikacích, v teplárenství, energetice, chemii i v jaderné energetice. Potvrzením kvality a spolehlivosti těchto převodníků rovněž je, že firma svým zákazníkům na tyto přístroje poskytuje záruku až 5 let.

Společnost JSP Nová Paka je známá především jako dodavatel měřicí a regulační techniky pro široké spektrum průmyslových aplikací. Vedle toho se firma stále více prosazuje i jako výrobce specializující se na obor měření teploty. Mezi její hlavní výrobky patří průmyslové odporové i termoelektrické snímače teploty a univerzální programovatelné převodníky. V oboru digitálních převodníků s tradicí od roku 1994 je JSP Nová Paka díky mimořádné kvalitě, spolehlivosti a příznivé ceně svých výrobků vedoucí firmou na českém a slovenském trhu. Schválením a dodávkami převodníků pro jadernou energetiku se firma zařadila mezi přední evropské výrobce moderních digitálních programovatelných převodníků. Na převodníky typu P5201, vyrobené na základě individuálního programu zajištění jakosti v certifikovaném systému řízení jakosti výroby podle ISO 9001:2000, je poskytována záruka 5 let při střední době mezi poruchami delší než 100 let.

Nabídka převodníků JSP Nová Paka zahrnuje širokou škálu typů a provedení od nejlevnějších, které cenově konkurují nejjednodušším analogovým převodníkům, až po univerzální převodníky s mnoha doplňujícími funkcemi. Mezi často žádané funkce patří zobrazování měřené hodnoty, mezní komparátory a spínací relé, galvanické oddělení apod. Všechny vyráběné převodníky se vyznačují použitím nejmodernějších postupů digitálního zpracování signálu a miniaturním provedením s použitím povrchové montáže bez otočných nastavovacích prvků. To zaručuje vynikající stabilitu parametrů, spolehlivost, snadnou konfigurovatelnost, přesnou linearizaci odporových i termoelektrických čidel, velkou přestavitelnost rozsahu, filtraci výstupního signálu, autokalibraci vstupních obvodů, nízkou spotřebu energie a v neposlední řadě i vysokou odolnost proti rušení jako nedílnou součást elektromagnetické kompatibility. Výhodou je také možnost kontrolovat a nastavovat rozsah pomocí jednoduché a levné nastavovací jednotky přímo v provozu. Pro detailní nastavení je k dispozici nastavovací program v českém jazyce, který umožňuje konfiguraci vstupů, linearizaci pro určité čidlo, nastavení komparátorů a dalších dostupných parametrů převodníků. Lze také využít funkci testování proudové smyčky, kdy převodník slouží jako zdroj přesného proudu v regulačním obvodu, a tím je možné kontrolovat funkci navazujících přístrojů. Rovněž lze monitorovat a zapisovat měřenou veličinu do souboru. Převodník dosahuje přesnosti až 0,05 % a měřené rozpětí lze nastavit až na 1 % základního rozsahu. Standardním výstupním signálem převodníků je unifikovaný signál 4 až 20 mA s přesně definovanými mezemi a s hlášením poruchových stavů podle doporučení NAMUR NE43 nebo výstupní signál 0 až 20 mA a 0 až 10 V s galvanicky odděleným napájením 24 V DC.

JSP, s. r. o.
Gebauerova 1161
509 01 Nová Paka
tel.: 493 760 811
fax: 493 760 820
e-mail: jsp@jsp.cz

Více informací o programovatelných převodnících a snímačích teploty vyráběných společností JSP Nová Paka a rovněž o nabídce uceleného sortimentu měřicí a regulační techniky naleznete na www.jsp.cz

Inzerce zpět