Aktuální vydání

celé číslo

03

2023

Automatizace strojírenské výroby

HMI a operátorské panely

celé číslo

Přípravy veletrhu strojírenských technologií Mach 2003

číslo 1/2003

Přípravy veletrhu strojírenských technologií Mach 2003

Veletržní správa Terinvest připravuje pro rok 2003 druhý ročník veletrhu strojírenských technologií Mach, který se bude konat od 13. do 15. května v Pražském veletržním areálu Letňany. Vybraní zástupci odborných garantů, kteří spolupracují na pořádání veletrhu, odpověděli na následující otázky.

Proč jste se rozhodli podpořit svou odbornou garancí další ročník veletrhu?

Obr. 1.

Ing. Václav Daněk, CSc., Asociace strojních inženýrů: Ve shodě s naší technickou veřejností podporuje i Asociace strojních inženýrů záměr veletržní správy Terinvest vrátit Praze tradici průmyslových a strojírenských veletrhů na vysoké odborné úrovni, a to za ceny dostupné pro všechny. To znamená i pro střední a menší firmy, které jsou rozhodující pro zaměstnanost i technickou úroveň strojírenství.
Pozitivně hodnotíme, že veletržní správa Terinvest garantuje vysokou úroveň služeb, stejné ceny jako loni a rozšíření počtu veletržních akcí ve stejném termínu.
Loňská účast přes 200 vystavovatelů na veletrhu Mach a jeho spojení s dalšími veletrhy dává reálný předpoklad, že počet vystavovatelů se letos v květnu v Letňanech přiblíží počtu 500. To je další z důvodů, proč podporujeme tyto strojírenské veletrhy.

Ing. Petr Borovan, Svaz výrobců nářadí a měřidel: Posláním Svazu výrobců nářadí a měřidel je podporovat rozvoj oboru i jednotlivých členských podniků svazu. Podpora rozvoje oboru nářadí v České republice se neobejde bez propagace výrobků členských podniků a šíření informací o jejich výrobcích nejrůznějšími formami. Jsme přesvědčeni, že naše odborná garance oboru nářadí na veletrhu Mach 2003 pomůže účinně informovat odbornou technickou veřejnost o českých firmách vyrábějících a dodávajících nářadí, o jejich dodavatelských možnostech a o vyráběném sortimentu.

V čem spatřujete přínos veletrhu pro zúčastněné firmy?

Václav Daněk: Jednoznačně souhlasíme s obsahem a záměrem veletrhu. Technologie jsou nejsledovanější a nejdůležitější oblastí strojírenství a strojírenské výroby. Veletrh Mach je potřebný pro rychlý rozvoj strojírenských technologií a zavádění všeho progresivního do našich firem. Mach jako specializovaný veletrh také umožní představit technologickou vyspělost našich firem, což velké všeobecné veletrhy nedokážou vždy dosti výrazně.

Petr Borovan: Přínos veletrhu Mach 2003 spatřujeme v účinné obchodní nabídce pro region Čech. Stávající renomované veletrhy New Simet, MSV Brno, IMT Brno, Ligna atd. jsou soustředěny v Brně a mám dojem, že střední a západní Čechy nejsou prezentační nabídkou nářadí pokryty; tím spíše, že máme zájem oslovit i malé firmy. Jsme proto přesvědčeni, že veletrh Mach účinně pokryje tuto dosud nevyužívanou oblast.

Jak se vaše organizace připravuje na prezentaci na veletrhu?

Václav Daněk: Naše asociace sdružuje zástupce významných podniků a firem, jejichž názory a potřeby se snažíme bezprostředně předávat veletržní správě; zároveň zpětně informujeme naše členy o přípravách veletržních akcí. Vzhledem k pozitivním zkušenostem z naší prezentace na veletrhu Mach se pečlivě připravujeme i na druhý ročník. Přivítali jsme spojení tří veletrhů s blízkou tematikou: Mach, Metal, Finet. Zároveň nás to ale zavazuje k větší aktivitě, neboť větší je a bude i zájem našich členů o účast na všech těchto veletrzích.

Petr Borovan: Jak praví známý bonmot, o peníze jde až v první řadě. Vzhledem k tomu, že většina finančních prostředků členských podniků SVNM věnovaných na výstavnictví v roce 2003 je určena velkým veletrhům (MSV Brno, EMO Milán, Eisenwarenmesse Kolín nad Rýnem), je nutné připravit a realizovat expozice tak, aby navzdory jejich menšímu rozsahu získal návštěvník ucelenou představu o možnostech dodávek a způsobu uzavření obchodu.

(Terinvest)

Inzerce zpět