Aktuální vydání

celé číslo

05

2023

MSV 2023

celé číslo

Připravuje se MSV a IMT 2006

číslo 3/2006

Připravuje se MSV a IMT 2006

Společnost Veletrhy Brno, a. s., zahájila přípravu nadcházejícího ročníku největší průmyslové přehlídky v zemích „nové“ Evropy – 48. mezinárodního strojírenského veletrhu MSV a 5. mezinárodního veletrhu obráběcích a tvářecích strojů IMT. Oba veletrhy se uskuteční v tradičním termínu od 18. do 22. září 2006. Uzávěrka přihlášek spojená s cenovým zvýhodněním je k datu 31. března.

Mezinárodní strojírenský veletrh bude rozdělen do deseti specializovaných oborových celků, které společně poskytnou ucelený přehled jak o nabídce produktů a služeb, tak o vývojových trendech klíčových oblastí průmyslové výroby. Do náplně letošního MSV patří také obory, které jsou v lichých letech prezentovány na bienálním mezinárodním veletrhu Transport a Logistika.

Hlavním tématem MSV 2006 bude čtvrtý ročník průřezového projektu Automatizace – bienální prezentace měřicí, řídicí, automatizační a regulační techniky, vystavované v rámci všech veletržních oborů. Koná se od roku 2000 vždy v sudých letech a je největší oborovou přehlídkou v regionu střední Evropy. Projekt Automatizace je členem Sdružení světových veletrhů automatizační techniky World F.I.M.A. – nezávislé organizace, která sdružuje osmnáct nejvýznamnějších veletrhů automatizační techniky, pořádaných v osmnácti zemích čtyř kontinentů. Třetí ročník Automatizace se konal roku 2004 za účasti 532 firem ze šestnácti zemí (téměř 22 % zahraničních) na čisté výstavní ploše 7 821 m2. Dalších 232 firem, vystavujících na ploše 7 028 m2, označilo Automatizaci za svůj vedlejší obor. (Pozn. red.: Projektu Automatizace bude věnován rozhovor s Ing. Rouskem, ředitelem obchodní skupiny 1 a vedoucím manažerem MSV, v následujícím čísle časopisu Automa).

Od roku 1998 se v sudých letech souběžně s MSV koná Mezinárodní veletrh obráběcích a tvářecích strojů IMT. Jako největší událost svého druhu ve střední a východní Evropě je pořádán s podporou Evropského výboru pro spolupráci v průmyslu obrábění a tváření CECIMO (český Svaz výrobců a dodavatelů strojírenské techniky je členem CECIMO od roku 1996). Posledního veletrhu IMT v roce 2004 se zúčastnilo 489 vystavujících firem z 25 zemí (více než 46 % zahraničních) na čisté výstavní ploše 17 700 m2.

Doprovodný program veletrhů MSV a IMT bude sestavován ve spolupráci s předními oborovými sdruženími v čele se Svazem výrobců a dodavatelů strojírenské techniky a Českomoravskou elektrotechnickou asociací a za jejich garance. Vystavovatelé se opět mohou zapojit do prestižních soutěží o Zlaté medaile a AURA – Efektivní veletržní účast. Připravují se také některé zajímavé novinky, o kterých ještě budeme informovat.

Minulý, 47. ročník MSV upevnil jeho prvenství mezi průmyslovými veletrhy nejen v České republice, ale i v celé střední Evropě. Prezentovalo se 2 267 vystavujících firem ze 32 států na celkové výstavní ploše 69 019 m2. Expozice si prohlédlo 104 837 návštěvníků z 58 zemí. Mimořádný byl zájem zahraničí, odkud přijelo 832 vystavujících firem (rekordních 36,7 %) a 12 790 návštěvníků (rekordních 12,2 %). Průzkum Masarykovy univerzity Brno ukázal, že 73,6 % všech návštěvníků tvořili „decision makers„ (odborníci podílející se na rozhodnutích o investicích a nákupech svých firem) a 84 % návštěvníků patří ke stálým hostům MSV.

Jiří Erlebach, Veletrhy Brno, a. s.