Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Převodník pH/ORP Smart Wireless

Nový bezdrátový převodník Rosemount Analytical® Model 6081-P pro měření pH a ORP umožňuje sledovat tyto veličiny v prostředí průmyslových provozů bez nutnosti vést k měřicím místům kabeláž. Zabezpečenou rádiovou komunikaci s převodníkem obstarává systém Smart Wireless, v principu samoorganizující se bezdrátová síť mesh v pásmu 2,44 GHz spojená s řídicím systémem prostřednictvím bezdrátové ústředny 1420 Wireless Gateway. Rádiový přenos dat v síti je dostatečně rychlý a spolehlivý (technika DSSS). Doba života baterie v převodníku pH je tři až pět let (u ostatních
převodníků systému Smart Wireless pět až patnáct let).
 
Otevřené rozhraní podle standardu WirelessHART Communication Specification (HART 7.1) umožňuje převodník 6081-P na dálku parametrizovat, ovládat a nepřetržitě diagnostikovat. Přístroj má krytí IP65 a dobře čitelný displej. Ovládat ho lze i místně klávesami nebo přes komunikátor HART. Je kompatibilní se systémem pro správu zařízení AMS.
 
Převodník 6081-P lze koupit samostatně i jako součást předkonfigurované sady Wireless SmartPack Starter Kit, dovolující okamžitě realizovat robustní bezdrátovou síť mesh. Sada zahrnuje ústřednu 1420, licenci k použití programu AMS Device Manager (25 proměnných), instalační služby a pět bezdrátových přístrojů podle volby. Součástí systému Smart Wireless jsou dále převodníky polohy hladiny, tlaku, teploty, diskrétních signálů a vibrací.
 

Emerson Process Management, s. r. o., tel.: 271 035 600, fax: 271 035 665, http://www.emersonprocess.cz