Aktuální vydání

celé číslo

03

2020

Veletrh Amper

Fórum automatizace a digitalizace

celé číslo

Převodník času Ruggedcom RMC8388 pro spolehlivý provoz v náročných podmínkách

Společnost Siemens rozšířila svou nabídku síťových komponent o převodník Ruggedcom RMC8388 – cenově výhodné a kompaktní zařízení pro konverzi času, které je určeno pro provoz v podmínkách s velmi proměnlivými klimatickými vlivy. Zařízení je schopno odolat teplotám od −40 do +85 °C, vibracím a nárazům. Modul Ruggedcom RMC8388 je dostupný v několika variantách a umožňuje převod mezi moderním protokolem PTP (Precision Time Protocol) – protokolem přesného času podle normy IEEE 1588v2 – a staršími časovými kódy IRIG-B (Inter-Range Instrumentation Group) nebo PPS (Pulse Per Second). RMC8388 tak dovoluje použít starší ochrany IED v moderních ethernetových sítích bez nutnosti spravovat samostatnou síť pro synchronizaci času.

 
Kromě prodloužení životnosti starších IED nový převodník Ruggedcom RMC8388 rovněž umožňuje připojení starších zdrojů času k moderní ethernetové síti a postupnou modernizaci bez nutnosti modernizovat vše najednou.
 
Ruggedcom RMC8388 také snižuje náklady na údržbu tím, že umožňuje nahradit starší koaxiální kabely standardními ethernetovými kabely určenými jak pro komunikaci, tak pro účely správy času v celém rozsahu instalací až po venkovní rozvodny.
 
Siemens, s. r. o., tel.: 800 122 552, e-mail: iadtprodej.cz@siemens.com, www.siemens.com/rmc8000