Aktuální vydání

celé číslo

01

2024

Automatizace skladování, logistiky a manipulace s materiálem

Programovatelné automaty, průmyslové počítače, jednotky I/O, bezpečnostní systémy

celé číslo

Přepravka s radiofrekvenční identifikací pro pekaře

Společnosti PENAM, a. s., druhá největší pekárenská společnost v České republice, Barco, s. r. o., integrátor čárových kódů a RFID, a společnost Alfa Plastik, a. s., výrobce plastových výlisků a nástrojů pro plastikářskou výrobu, vyvinuly první českou přepravku s radiofrekvenční identifikací RFID vhodnou pro použití v pekárenských výrobních a skladových provozech.
 
K vývoji první české přepravky RFID vedla snaha společnosti PENAM zvýšit automatizaci výrobních a skladových procesů, eliminovat ztrátovost vratných obalů a zajistit plnou dosledovatelnost výrobků. Označování pekárenských přepravek nosičem dat RFID je základním předpokladem pro implementaci techniky RFID napříč výrobními a skladovými provozy firmy.
 
„RFID přepravka“ představuje jedinečné řešení svého druhu v ČR a pro český trh znamená významný posun ve vývoji a osvojení nové techniky jak pro oblast radiofrekvenční automatické identifikace, tak pro obalový průmysl.
 
Přepravka využívá nosiče dat (tags) RFID UHF Squiggle od společnosti Alien Technology, které splňují technické požadavky na čtecí vzdálenost a spolehlivost i ekonomické požadavky na co nejnižší provozní náklady a zajištění rychlé návratnosti investice.
(ed)