Aktuální vydání

celé číslo

03

2021

Digitální transformace, chytrá výroba, digitální dvojčata

Komunikační sítě, IIoT, kybernetická bezpečnost

celé číslo

Pozvánka na veletrh Smart Automation Austria 2016

Od 10. do 12. května 2016 proběhne na vídeňském výstavišti veletrh SMART Automation Austria. Veletrh se bude konat v pavilonu A. O jeden den déle, tedy do 13. května, zde bude společně s veletrhem Smart i veletrh Intertool, a to v halách A i B. Celkem se zde sejde na 160 firem na výstavní ploše o rozloze 10 500 m2.

 
Veletrh Smart 2016 nabídne několik odborných přednášek, konferenci na téma internet věcí a technologický park. Akce se zaměřuje na současný rostoucí trend smart neboli chytrých či inteligentních věcí.
 
Pro návštěvníky je dohromady deset přednášek v rámci akce Speaker Stage, která bude společná pro oba veletrhy. Návštěvníci se mohou těšit např. na neurobiologa Dr. Bernda Hufnagla, zabývajícího se psychologií práce, mezinárodně uznávaného bezpečnostního experta Magnuse Kalkuhla (Kaspersky Lab) nebo horolezce Günthnera Harberlera, který lezl společně s Reinholdem Messnerem – prvním mužem, jenž vylezl na Mount Everest bez kyslíku. Celý program mohou zájemci najít na www.smart-wien.at/besuchen/programm.
 
Dalším doprovodným programem veletrhu je konference o technice pro internet věcí. Na konferenci pořádané Joachimem Seidlerem z firmy Seidler Consulting se budou řešit témata jako big data, zabezpečení informací, Industrie 4.0 v praxi či chytrá města a domy. Z akcí konaných na obou veletrzích jsme vybrali ty, na kterých byste neměli chybět: technologický park inteligentní výroby, zaštítěný rakouským sdružením pro automatizaci a robotiku, stánek Technické univerzity ve Vídni se speciální expozicí nedestruktivního testování, seminář pokročilé výroby ve strojírenství či fórum Austrian 3D tisk.
 
Veletrh nabízí jako novinku vstupenku zcela zdarma při on-line registraci na stránkách www.smart-wien.at/besuchen/ticket. Tato vstupenka platí jak pro veletrh SMART Automation Austria, tak i pro veletrh Intertool.
(jč)