Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Polohovací kolíky

Uchycovací, úložné nebo dorazové čepy a polohovací kolíky jsou nepostradatelné malé komponenty, které hrají důležitou roli v mnoha oblastech. Na 113 stránkách aktuálního hlavního katalogu nabízí společnost MISUMI kolíky nejrůznějších tvarů a provedení pro každé použití.
 
Mnohá automatizovaná zařízení vyžadují přesné polohování předmětů vzhledem k sobě navzájem, např. obrobku v polohovacím zařízení nebo v nosiči obrobků. Druh kolíku, jejich velikost, přesnost, materiál a povrchová úprava se volí podle způsobu polohování (ručně, automaticky), druhu výroby (kusová výroba prototypů, sériová výroba) a podle velikosti polohovaných dílů. Důležité je učinit opatření proti nesprávnému polohování vlivem tepelné roztažnosti, chybného seřízení nebo opotřebení. Společnost Misumi nabízí rozmanitý sortiment této skupiny výrobků: polohovací kolíky s malou či velkou hlavou, zaoblené, špičaté nebo kuželovité, v přesném nebo běžném provedení, s vnitřním a vnějším závitem nebo různou šířkou osazení, dvakrát osazené a další. Dokonce u těchto nejmenších dílů lze individuálně zvolit nejrůznější parametry a rozměry. K dispozici jsou kolíky vyrobené z materiálů splňujících požadavky na elektrickou a tepelnou izolaci, např. z plastů nebo z korozivzdorné oceli.
 
Kromě stručného dvoustránkového přehledu s dostupnými produkty obsahuje hlavní katalog Misumi podrobnou výběrovou tabulku a také informace o povrchových úpravách. Uživatelé od týmu technické podpory společnosti Misumi dále obdrží potřebné rady a konzultace.
 
MISUMI Europe, tel.: +421 905 314 195, e-mail: ilavsky@misumi-europe.com, www.misumi-europe.com