Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Pneumatické komponenty od společnosti Bosch Rexroth pro potravinářství

Společnost Bosch Rexroth AG přisuzuje segmentu potravinářského průmyslu velkou důležitost. Nakládání s potravinářskými produkty je velmi náročné s ohledem na hygienu, bezpečnost výrobních procesů i efektivitu výroby. Pro firmy dodávající komponenty pro tento segment trhu to znamená, že jejich produkty musí splňovat mimořádné požadavky.
 
Moderní výrobní linky v potravinářském průmyslu se skládají z jednotlivých modulů, které lze podle potřeby zaměňovat a doplňovat. Zákazníci v potravinářském průmyslu od konstrukčních firem v současné době očekávají vysoce flexibilní koncepci výrobních linek, umožňující snadno a rychle měnit sortiment i objem výroby. Společnost Bosch Rexroth zachytila tento trend velmi brzy a dokáže těmto firmám poskytnout rozsáhlé expertní služby a spolupráci při vývoji a výrobě zákaznicky specifických strojů a linek.
 
Díky znalostem a zkušenostem z oboru potravinářství má firma Bosch Rexroth značnou výhodu. V jejím sortimentu jsou komponenty, které splňují specifické požadavky potravinářského průmyslu. Například ventilové terminály CL03 byly na trhu prvními terminály se stupněm krytí IP69K. Zákazníci tedy mohou ventilové terminály namontovat v podstatě kdekoliv, kde je to s ohledem na jednoduchost konstrukce a flexibilitu stroje nejvhodnější.
 
Produkty společnosti Bosch Rexroth jsou prověřeny praxí ve velkosériové výrobě. Například jednotky SCU jsou určeny pro různé typy výkonných strojů na výrobu plastových lahví. Jednotky obsahují válce pro vyfukování lahví i potřebné pneumatické ventily a jsou připraveny k okamžitému použití. Nejen instalace, ale i jejich údržba je snadná.
 
Zákazníci z řad konstrukčních firem působících v potravinářském průmyslu najdou v sortimentu společnosti Bosch Rexroth úplnou nabídku všech potřebných komponent splňujících všechny specifické požadavky oboru. A nejen to, společnost jim poskytuje také rozsáhlé poprodejní služby a servis.
 
(Podle tiskové zprávy Bosch Rexroth. Překlad a úprava redakce.)