Aktuální vydání

celé číslo

12

2020

Systémy DCS pro kontinuální a dávkové výrobní procesy

Provozní analytická technika

celé číslo

Platforma MIMO Application Framework od firmy National Instruments

Společnost National Instruments (NI) představila nástroj MIMO Application Framework. Jde o dobře zdokumentovanou, rekonfigurovatelnou a parametrizovatelnou fyzickou vrstvu v podobě zdrojových kódů pro LabVIEW, která ve spojení s hardwarem pro softwarově definované rádio od NI umožňuje vědcům stavět prototypy jak tradičních, tak masivních systémů MIMO (Multiple Input Multiple Output).

Balík MIMO Application Framework poskytuje návrhářům bezdrátových soustav možnost vyvíjet algoritmy a testovat vlastní IP moduly pro řešení mnoha praktických problémů víceuživatelských systémů MIMO v reálném prostředí. MIMO Application Framework podporuje čtyři až 128 antén a ve spojení s hardwarovými platformami NI USRP RIO a NI PXI dovoluje využívat anténní systémy různých rozměrů s minimálními požadavky na systémovou integraci a návrh. Vědci mohou systém okamžitě použít k experimentům s masivními systémy MIMO a snadno integrovat své vlastní algoritmy pro zpracování signálů za zlomek času ve srovnání s jinými přístupy. Lze tak urychlit celý proces vývoje v období, kdy se celé odvětví snaží o brzkou definici standardu 5G.

Vědci na Bristol University a Lund University využili tuto flexibilní platformu při výzkumu sítí 5G a nedávno oznámili rekordní 22násobný nárůst spektrální efektivity oproti moderním sítím 4G. Další informace jsou na www.ni.com/sdr/mimo.

National Instruments (Czech Republic), s. r. o., tel.: 800 267 267, www.ni.com/cs-cz.html