Aktuální vydání

celé číslo

08

2021

Digitální transformace a konvergence provozních, informačních a inženýrských systémů

Výzkum, vývoj a vzdělávání v automatizaci

celé číslo

PDA se zvýšenou odolností

číslo 8-9/2004

PDA se zvýšenou odolností

Toughbook P1 (Panasonic) je kapesní počítač kategorie PDA (Personal Digital Assistant) se zvýšenou odolností, vhodný pro použití kdekoliv v terénu za všech povětrnostních podmínek nebo v průmyslovém prostředí. Ani nešetrné zacházení, pád např. do bláta nebo na beton tomuto unikátnímu přístroji neublíží.

Obr. 1.

Toughbook P1 obsahuje procesor Intel Strong ARM SA-1110 s taktovacím kmitočtem 206 MHz. K dispozici je standardně 32 MB SDRAM, které lze rozšířit o dalších 32 MB Flash EPROM. Dále jsou na přístroji dva volné sloty pro karty Compact Flash a jeden pro kartu Secure Digital Card/Multimedia Card. Třiapůlpalcový displej s velkou svítivostí a předním osvětlením je dokonale čitelný i za přímého slunečního světla. Ovládání pomocí dotykového displeje je doplněno klávesnicí pro vkládání alfanumerických znaků a polohovacím zařízením (joystick). Hmotnost PDA je 450 g. Lithiové baterie (1 400 mA·h) vydrží přibližně osm hodin provozu se zapnutým osvětlením displeje nebo dvanáct hodin bez osvětlení displeje.

Toto unikátní PDA lze rozšířit ještě o modul GPS (Global Position System) nebo komunikační modul WLAN, popř. GSM/GPRS. K standardní výbavě patří rozhraní IrDA.

Toughbook P1 je vhodný pro velké množství aplikací. Operační systém Windows CE 3.0 zároveň zajišťuje širokou kompatibilitu s dalšími zařízeními.

Nowatron Elektronik, spol. s r. o., tel.: 251 614 073, e-mail: praha@nowatron.cz, http://www.nowatron.cz

Inzerce zpět