Aktuální vydání

celé číslo

12

2022

Automatizace výrobních, montážních a balicích strojů a linek

Elektrické, pneumatické a hydraulické pohony

celé číslo

Partnerskou zemí MSV 2013 bude Turecko

55. mezinárodní strojírenský veletrh v Brně se stane místem dalšího poznávání vzájemných obchodních možností Turecka a České republiky. Při příležitosti oficiální návštěvy předsedy vlády Turecké republiky Recepa Tayyipa Erdogana v ČR byla na nejvyšší vládní úrovni potvrzena účast Turecka na MSV 2013 v Brně jako partnerské země veletrhu.

Makroekonomické údaje Turecka jsou velmi působivé a dokládají dlouhodobý rychlý růst turecké ekonomiky. V  exportu se Turecko snaží dosáhnout hranice 150 miliard amerických dolarů zvýšením konkurenceschopnosti na vyspělých zahraničních trzích ve všech oborech, včetně strojírenství. Česká republika je pro Turecko rovněž jednou ze zájmových zemí EU a je považována za vhodný odrazový můstek na trhy střední Evropy. Současně Turecko představuje pro český vývoz jednu z dvanácti prioritních zemí a je po Číně druhým nejdůležitějším trhem v Asii.

„Těší nás, že turecká vláda přijala naše pozvání a že poté, co se loni na MSV úspěšně uvedla Indie, bude Turecko další rychle se rozvíjející světovou ekonomikou, která se v Brně představí za podpory své vlády,“ řekl Jiří Kuliš, generální ředitel Veletrhů Brno. Zainteresované turecké hospodářské instituce počítají s účastí asi stovky tureckých firem.

Již 55. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu se uskuteční opět v říjnovém termínu. Od 7. do 11. října 2013 se na brněnském výstavišti sejdou vystavovatelé z klíčových průmyslových oborů, především strojírenství a elektrotechniky. Jeho hlavním tématem bude projekt Automatizace – průřezová prezentace měřicí, řídicí, automatizační a regulační techniky, která je součástí všech deseti oborových celků veletrhu. Samotný obor elektronika, automatizace a měřicí technika je po obráběcí technice a materiálech a komponentách ve strojírenství třetím nejobsazenějším specializovaným celkem MSV.

Změna nastává v prezentaci dopravní techniky, se kterou se v minulosti návštěvníci setkávali nejen na MSV, ale také na specializovaném veletrhu Transport a Logistika. V termínu od 11. do 14. září 2013 se na brněn­ském výstavišti poprvé uskuteční nová veletržní akce zaměřená na silniční dopravu, železniční dopravu a logistiku. Mezinárodní dopravní veletrh Eurotrans sloučí obory z veletrhů Autotec a Transport a Logistika. Součástí MSV však nadále zůstává obor vnitropodniková logistika, který navazuje na prezentace dalších průmyslových výrobců a oslovuje stejnou klientelu.

Termín uzávěrky přihlášek k účasti na 55. mezinárodním strojírenském veletrhu je 15. duben 2013. Více informací lze nalézt na www.bvv.cz/msv.

 (Veletrhy Brno)