Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Pardubice se v červnu stanou centrem robotiky a automatizace v průmyslu

Už potřetí nabízí Stäubli možnost ponořit se do světa špičkových řešení pro nejnáročnější úlohy v robotice a automatizaci. V termínu od 6. do 8. června se v pardubickém Ideonu bude konat akce Technology Days 2023, firemní veletrh zaměřený na moderní průmyslové technologie, doplněný odbornými přednáškami.

Technology Days není akce zaměřená pouze na roboty, ale poskytuje ucelený pohled na související témata díky účasti osmnácti partnerských společností i dalších divizí společnosti Stäubli – Electrical Connectors a Fluid Connectors. V minulosti akce přilákala téměř tisíc návštěvníků, primárně odborníků z různých výrobních podniků z celé České republiky. Otevřená je i pro studenty a laickou veřejnost se zájmem o moderní techniku. Vstup na akci je zdarma, stačí se předem registrovat na webu organizátora.

První den události je organizován ve spolupráci s konferencí Roboty 2023 a je určen pouze pro návštěvy z řad managementu firem, další dva dny jsou přístupné komukoliv. Během všech tří dní akce budou probíhat odborné přednášky, během nichž se o své know-how podělí jak zástupci firmy Stäubli, tak další experti z oboru.

V hlavním sále výstavního centra Ideon budou vystaveny buňky s roboty, které představí budoucnost průmyslu. „Velmi zajímavým exponátem bude High Dynamic Precision Robot, který zajišťuje bezkonkurenční přesnost robotického laserového řezání. Za pozornost stojí i demonstrační buňka, ve které čtyřosý a šestiosý robot pracují ruku v ruce. Robot TX2-60 zvládá procesy řezání při porcování masných a sýrových výrobků, zatímco primární balení provádí superrychlý robot TS2-60 SCARA. Tyto roboty představují skutečnou inovaci pro potravinářský průmysl, kde jsou vysoký výkon, flexibilita a bezpečnost vždy na prvním místě,“ přiblížil obsah výstavy ředitel Stäubli Robotics Michal Šára.

Více informací a přihlášky na akci zájemci najdou na webu www.technologydays.cz.

(ed)