Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

PanelView Plus

číslo 6/2003

PanelView Plus

V letošním roce se na trhu objeví dlouho očekávané operátorské panely s označením PanelView Plus (katalogové číslo 2711P-xxxx). Rádi bychom čtenáře s touto „horkou“ novinkou seznámili. Operátorské panely Panel View Plus spojují nejlepší vlastnosti standardních operátorských panelů PanelView a PanelView -e a zároveň přinášejí nové vlastnosti, jako jsou volitelné komunikační moduly, větší paměť atd.

Obr. 1.

Všechny typy PanelView Plus jsou standardně vybaveny rozhraním pro Ethernet (10 nebo 100 Mb/s) a sériovou linkou RS-232 s protokolem DF1 nebo DH485. Komunikace prostřednictvím jiných sítí, jako je např. DH+, ControlNet atd., je řešena pomocí volitelných výměnných komunikačních modulů, což umožní snadnou implementaci nebo případnou změnu komunikační sítě.

Stejně jako komunikační modul je volitelný i napájecí modul. Panely mají vestavěný stejnosměrný napájecí zdroj. Je-li to však nutné, je možné panel doplnit volitelným napájecím adaptérem pro střídavý proud.

Operátorské panely Panel View Plus užívají operační systém Windows CE od firmy Microsoft a naplňují strategii „view any ware“. Základním systémovým softwarem bude RSView Machine ve verzi 3.0 a vyšší. RSView Machine Edition je speciální verze RSView, která klade malé nároky na hardware, především na paměť. Pomocí RSView Machine Edition bude možné na operátorském panelu zobrazovat grafické objekty a animace tak, jak je známe z osobních počítačů. Výhodou také bude to, že jedním vývojovým softwarem RSView Studio bude možné vytvářet aplikace nejen pro osobní počítače operátorských stanovišť, ale i pro nové PanelView Plus.

Aplikace napsané pomocí vývojového softwaru PanelBuilder32 pro standardní PanelView bude možné spouštět na nových typech operátorských panelů bez nutnosti úpravy softwaru. Kdo však bude chtít využít všechny vlastnosti nového operátorského panelu nebo jeho aplikace byla vytvořena pro PanelView -e, bude mít možnost využít konverzní migrační software do RSView Machine Edition.

Rozměrová kompatibilita umožní snadnou záměnu panelů, které jsou již nainstalovány. Možnosti náhrady panelu a modernizace zařízení jsou uvedeny v tab. 1.

Bližší informace lze získat na internetové adrese http://www.ab.com/manuals/eoi/#2711P. Případní zájemci si mohou objednat a zdarma získat demonstrační verzi softwaru RSView Machine Edition na adrese info@controltech.cz

Petr Mikšovský,
ControlTech, s. r. o.

ControlTech, s. r. o.
Havlíčkova 822
280 00 Kolín
tel.: 321 742 011
fax: 321 742 022
e-mail: info@controltech.cz
http://www.controltech.cz

Inzerce zpět