Aktuální vydání

celé číslo

01

2024

Automatizace skladování, logistiky a manipulace s materiálem

Programovatelné automaty, průmyslové počítače, jednotky I/O, bezpečnostní systémy

celé číslo

Panelový počítač Tempo 02

číslo 10/2004

Panelový počítač Tempo 02

Průmyslový panelový počítač Tempo 02 je velmi výkonný systém určený k použití v úlohách na pomezí řídicích systémů technologických procesů a informačních systémů podniku, jako řídicí a zobrazovací jednotka v mobilních zařízeních apod. Obr. 1. Využívá procesorový modul MP-11 (rovněž z produkce firmy Teco) s procesorem typu RISC Intel XScale PXA255/400 MHz, 64MB RAM, 32MB pamětí typu flash a slotem pro kartu Compact Flash (s mnoha adaptéry umožňujícími rozšířit možnosti zařízení o další funkce). Tempo 02 má grafický dotykový displej (320 × 240 bodů). Uvedenými parametry se Tempo shoduje s počítači kategorie PDA. Na rozdíl od nich však může být přímo připojen ke sběrnici Ethernet 10/100 Mb/s. To, společně s operačním systémem Windows CE.NET nebo embedded Linux v. 2.4 a dostupným aplikačním softwarem, dovoluje zapojit Tempo do sítí Internet nebo Intranet, např. ve funkci serveru poskytujícího technologická data.

Pro komunikaci má zmíněný počítač standardně tři asynchronní (volitelně RS-232/422/485) a jeden synchronní sériový kanál a USB porty. Alternativně lze komunikovat protokoly CANopen, Modbus, Profibus-DP aj.

Tempo 02 se volitelně dodává i se zabudovaným jádrem systému ControlWeb 2000. Aplikační programy lze vyvíjet přímo ve vývojovém prostředí ControlWeb a s použitím modulu Windows CE Runtime Builder je připravit pro spuštění pod Windows CE.NET. Otevřenou standardní platformu pro tvorbu vlastních programů poskytují i operační systémy Windows CE.NET a embedded Linux.

Svým provedením je počítač Tempo určen pro zástavbu do dveří rozváděče. Vysoký stupeň krytí čelního panelu a robustní konstrukce jsou zárukou jeho spolehlivého chodu v průmyslovém prostředí.

Teco a. s., tel.: +420 321 737 611, e-mail: teco@tecomat.cz, http://www.tecomat.cz

Inzerce zpět