Aktuální vydání

celé číslo

08

2019

MSV 2019 v Brně

celé číslo

Panasonic: UV vytvrzování s měrným výkonem 20 W/cm2

Společnost Panasonic Electric Works rozšiřuje svou nabídku vytvrzovacích hlavic určených pro vytvrzovací zařízení Aicure o novou řadu s měrným výkonem 20 W/cm2. Pro svou energetickou šetrnost je UV vytvrzování využívající LED velmi rozšířené zejména při lepení, lakování, tisku a v mnoha dalších oblastech. Vytvrzení trvá jen několika sekund a velký výkon nových vytvrzovacích hlavic umožňuje výrobní proces ještě výrazně zkrátit.

 
Výkonnější hlavice přináší nové možnosti, k jejichž realizaci by jinak bylo nutné nahradit celé zařízení novým. Základní jednotka, kabely, optická soustava atd. zůstávají dále navzájem kompatibilní.
 
K jedné řídicí jednotce Aicure je možné připojit až čtyři vytvrzovací hlavice. Jednotlivé hlavice lze spouštět samostatně nebo společně, a to v automatizovaném provozu externím signálem (např. z PLC) nebo v manuálním provozu ručním či nožním spínačem.
 
Díky velmi malým rozměrům vytvrzovacích hlavic s výkonnými LED, pasivnímu chlazení a velké intenzitě ultrafialového záření je Aicure vhodná především pro přesné vytvrzování s velkými požadavky na miniaturizaci, jaké se vyskytují např. v lékařské technice, elektronice, optice a v automobilovém průmyslu.
 

Panasonic Electric Works Europe AG, tel.: +420 541 217 001, www.panasonic-electric-works.cz