Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Panasonic: polovodičový vazební optočlen

Široké spektrum komponent společnosti Panasonic je nyní rozšířeno o jednokanálový vazební polovodičový optočlen (PhotoIC coupler), který umožňuje vysokorychlostní přenos signálu a zároveň zajišťuje galvanické oddělení vstupních a výstupních obvodů. Uplatní se především v měřicí technice ve všech průmyslových oblastech.

Vestavěný polovodičový čip umožňuje komunikaci jmenovitou rychlostí 50 Mb/s se zaručenou funkčností v rozsahu teplot od –40 do +105 °C. S rychlostí přeběhu minimálně 15 kV/µs zaručuje polovodičový vazební optočlen odolnost proti šumu u přenášeného signálu. Vnější rozměry pouzdra jsou 4,4 × 4,3 × 2,1 mm (pětikolíkové pouzdro SOP).

Možnosti využití polovodičového vazebního optočlenu jsou široké. Při jeho umístění mezi snímačem a řídicí jednotkou je schopen přenášet signály mnoha různými komunikačními standardy (průmyslová sběrnice, Ethernet, radiofrekvenční signál aj.). Je-li v dané úloze vyžadováno galvanické oddělení mezi vstupními a výstupními obvody, je polovodičový vazební optočlen tou pravou volbou.

Panasonic Electric Works Europe AG, organizační složka, tel.: +420 541 217 001, www.panasonic-electric-works.cz