Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Operátorské panely v sortimentu firmy Wago

Na veletrhu SPS/IPC/Drives, který se konal v listopadu 2009 v Norimberku, představila firma Wago operátorské panely Perspecto, které doplní Wago-I/O-System. Jednotlivé typy panelů Perspecto se budou lišit výkonem, od jednoduchých obslužných panelů po plnohodnotné panelové počítače, a velikostí displeje (od 3,5" do 15").
 
Perspecto TM se připojuje přímo k I/O-IPC prostřednictvím DVI-D nebo USB a pro tuto jednotku funguje jako monitor. Integrovaný rozbočovač USB umožňuje připojit také externí klávesnici, myš nebo paměťovou jednotku.
 
Perspecto WP je operátorský panel s webovým klientem. Lze jej tedy připojit jako zobrazovací jednotku ke všem zařízením, která mají vlastní webový server. V panelu je nainstalován webový prohlížeč a virtuální stroj pro jazyk Java jako prostředí pro Java applety Codesys.
 
Perspecto VP má vlastní nezávislý runtime HMI. To umožňuje dosahovat krátkých dob odezvy a rychlých změn zobrazení. Pro tvorbu projektů je k dispozici paralelní webová vizualizace.
 
Perspecto CP je plnohodnotný panelový počítač, obsahující runtime pro HMI i pro funkce PLC. Funkce PLC se programují v prostředí Codesys jazyky podle normy IEC 61131. Funkce zobrazení i PLC může Perspecto CP vykonávat zcela autonomně; pro jednodušší úlohy tak není třeba další PLC nebo průmyslový počítač.
 
Panely se vyznačují velkým výpočetním výkonem, rychlým bootováním a malou spotřebou elektrické energie. Jsou vybaveny rozhraními pro Ethernet, RS-232, RS-485, CAN a USB. Napájení je 24 V DC.
 
WAGO Elektro, spol. s r. o., tel.: 261 090 142, www.wago.cz, e-mail: ondrej.dolejs@wago.com