Aktuální vydání

celé číslo

06

2023

Automatizace v chemii a petrochemii

Hladinoměry a průtokoměry, analyzátory tekutin a plynů

celé číslo

Ohlédnutí za webinářem Jak efektivně optimalizovat vaši logistiku

Ve čtvrtek 19. listopadu 2020 proběhl webinář společnosti Intemac na téma „Jak efektivně optimalizovat vaši logistiku“. V něm jednotliví prezentující představili aktuální vývojové trendy a produkty, které klientům jejich společnosti umožní efektivně řídit, digitalizovat a optimalizovat jejich logistické procesy.

Intemac je výzkumné a inovační centrum sídlící v Kuřimi u Brna. Zaměřuje se na digitalizaci výrobních firem, vývoj autonomních výrobních jednotek a poskytuje také expertní služby v oblasti měření, výzkumu a vývoje či testování zaměřené zejména na obrábění. Kompletní informace o společnosti lze nalézt na webu https://www.intemac.cz/.

Webinář organizoval digitální informační hub DIH Digimat. Jde o platformu určenou pro rozvoj a implementaci digitálních technologií do výrobních firem a koordinaci vzdělávacích aktivit. Kromě společnosti Intemac jsou dalšími členy platformy Vysoké učení technické v Brně, Industry Cluster 4.0 a JIC (Jihomoravské inovační centrum). Digimat nabízí výrobním společnostem poradenský program v oblasti digitalizace a automatizace. V prvním projektu může nový zájemce využít až 40 hodin konzultací se specialistou a firmy z Jihomoravského kraje navíc získají finanční podporu ve výši 80 % nákladů na

konzultace. Mezi firmy, které úspěšně prošly programem, patří NenoVision, Lifetech, LAC, Marston, Kovo Šmerda nebo SpoluWorks. Více informací lze zjistit na adrese https://www.dih-digimat.cz/.

Co účastníci webináře viděli

Pestrý program webináře odstartoval příspěvek Jakuba Skopce ze společnosti Wereldo a Vladislava Poláška ze společnosti Karel Kaňák. Ve svých příspěvcích přednášející pojednali o využití systému TMS (Transportation Management System) pro automatické plánování externí logistiky a předvedli plánování tras s ohledem na racionalizaci vytížení dopravních prostředků. O další příspěvek se postaral Jan Martof ze společnosti Eprin a představil v něm lokalizační techniku RTLS (Real Time Location System). Celou prezentaci je možné ve formě videa zhlédnout zde: https://youtu.be/_cUEMXgoLng. Závěrečný bod programu zajistil Matúš Kašuba ze společnosti BringAuto (www.bringauto.com), který představil projekt vývoje modulárních autonomních vozidel pro logistiku a dopravu. Případová studie byla realizována v areálu ostravské pobočky společnosti BorsodChem.

Závěr

Webináře se v současné době stávají efektivním způsobem výměny informací mezi odborníky různých oborů. Je možné na nich rychle získat přehled o zajímavých projektech a zejména navázat virtuální kontakty s potenciálními novými obchodními partnery. Přehled chystaných akcí společnosti Intemac lze sledovat na adrese https://www.intemac.cz/akce/.

(jh)