Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Odporové snímače teploty

Odporové snímače teploty

Odporové snímače teploty patří v současnosti mezi nejrozšířenější prostředky pro měření teploty. Hojně se používají ve všech odvětvích průmyslu ve výrobních provozech i jako etalony pro kalibraci všech dalších druhů snímačů či teploměrů. K jejich hlavním výhodám patří stabilita, přesnost a snadno zpracovatelný výstupní signál.

Obr. 1.

Odporové snímače teploty využívají závislost odporu materiálu na teplotě. Nejčastěji se používají čisté kovové materiály jako platina, nikl, měď a jejich slitiny, jejichž změna odporu s teplotou je přibližně kvadratická. U polovodičových a speciálních odporových snímačů je tomu jinak (např. u termistorů typu NTC je závislost přibližně hyperbolická – s vyšší teplotou odpor klesá).

Firma Sensit-holding s. r. o. vyvíjí, vyrábí a prodává odporové snímače teploty již od roku 1991. Nyní je jedním z nejvýznamnějších výrobců snímačů teploty na českém trhu. Konkurenceschopnost jejích výrobků prověřil již nejen český, ale i slovenský, německý, rakouský a švýcarský trh. Firma je dodává také nejvýznamnějším českým výrobcům klimatizačních jednotek a zařízení pro kuchyně. Díky tomu znají výrobky značky Sensit uživatelé téměř po celé Evropě. K dosažení těchto vysokých cílů firmě dopomohla šíře nabízeného sortimentu a schopnost pružně reagovat na specifické požadavky zákazníka.

Snímače teploty firmy Sensit-holding s. r. o. jsou plně kompatibilní s řídicími systémy od firem Siemens, Landis, Sauter, Saia, Amit, Teco, Johnsons Controls, Staefa Control, Honeywell atd.

SENSIT-HOLDING s. r. o., tel.: 571 625 571, e-mail: sensit@sensit.cz, http://www.sensit.cz