Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Od řešení hliníkových konstrukcí k dodávkám celých zařízení

Konstrukce z hliníkových profilů se stále častěji používají v téměř všech oblastech průmyslu. Hrají zde roli jejich výhodné vlastnosti, jako jsou snadná a rychlá montáž, variabilita, malá hmotnost, a další kritéria, která lze celkem snadno ekonomicky vyhodnotit. Moderní vzhled a design výrobku navíc zpříjemňují pracovní prostředí. O tom, jak vzniká konstrukce z hliníkových profilů ve společnosti Visimpex a. s., divizi KANYA®, se mohli čtenáři dozvědět v čísle 8-9/2007. Tento článek poskytuje informace o další nabídce a službách této společnosti.
 
Pracovníci společnosti Visimpex, a. s., jsou dokonale obeznámeni s konstrukcí z hliníkových profilů Kanya a využívají i třicetileté zkušenosti mateřské společnosti Kanya A.G. ve Švýcarsku a schopnosti konstrukčního týmu navrhovat a řešit jednoúčelové stroje a zařízení. Proto mohou zákazníkům nabídnout nejen rychlé a precizní řešení vlastní hliníkové konstrukce, ale i komplexní realizaci celého zařízení, které může být dodáno „na klíč“.
 
Konstruktéři firmy Visimpex využívají výhody konstrukce systému z hliníkových profilů, protože s ním denně pracují a dokonale jej znají. Využívají prvky systému Kanya tak, aby konstrukce výrobku byla optimalizována jak z hlediska technického řešení a funkcí, tak z hlediska nákladů. Ostatní potřebné díly jsou vyráběny buď na vlastních strojních zařízeních nebo v kooperaci tak, aby byla zajištěna požadovaná přesnost a kvalita. Montáž celého zařízení, stejně jako závěrečná výstupní kontrola kvality před expedicí k zákazníkovi, již probíhá v dílnách firmy Visimpex.
 
Divize Kanya společnosti Visimpex tak rozšiřuje svoji nabídku o výrobu a dodávky kompletních funkčních výrobků, především jednoúčelových strojů a zařízení (obr. 1). Plánuje se také příprava produktových řad vytipovaných zařízení, které budou prezentovány i na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu v Nitře. Jde o zařízení využívající speciální prvky konstrukčního systému Kanya, především lineární vedení. Patří mezi ně zařízení pro řezání různých materiálů a přístroje pro lineární odměřování. V tab. 1 jsou porovnány parametry různých konstrukcí; měla by dát odpověď na otázku, proč používat hliníkový konstrukční systém Kanya.
(Visimpex a. s. – divize Kanya )
 
Obr. 1. Ukázka kompletního řešení zařízení dodaného „na klíč“
Tab. 1. Efektivnost použití konstrukčního systému Kanya