Aktuální vydání

celé číslo

12

2022

Automatizace výrobních, montážních a balicích strojů a linek

Elektrické, pneumatické a hydraulické pohony

celé číslo

Od automatizace k e-automatizaci

číslo 8-9/2003

Od automatizace k e-automatizaci

Termín 15. až 19. září tohoto roku patří největší přehlídce strojírenského průmyslu v zemích střední a východní Evropy, při které nebude chybět ani společnost Future ICS. Ta se jako jedna z dominantních společností v ČR v oblasti průmyslové automatizace na bázi PC zúčastní této akce ve zcela odlišném stylu než v předchozích letech. Nosným tématem expozice bude prezentace možných způsobů řešení jednotlivých uzlů komplexních automatizačních systémů výrobních technologií. Future ICS se zaměří na představení možných vizí ve vývoji automatizace v jednotlivých oblastech průmyslu, realizovaných především pomocí prostředků společnosti Advantech Corp. Ltd.

Obr. 1.

Automatizace strojů a výroby

Z této oblasti bude představena zcela nová řada programovatelných automatů (PLC) ADAM-8000, určená pro přímé řízení strojů a technologií. ADAM-8000 je plně kompatibilní s programovým prostředím STEP7, nabízí širokou škálu I/O modulů pro zpracování signálů, jak je to v oblasti PLC zvykem, a spojuje v sobě výhody PC a PLC. Pro vizualizaci procesů nebo ovládání technologie jsou připraveny operátorské terminály řady TOPc-550, resp. TOPc-551. Jde o kompaktní panelová PC na bázi nízkospotřebových procesorů VIA, popř. Intel StrongARM, s displejem LCD 12" nebo 6", určená pro montáž do panelu, na stěnu, na otočné rameno nebo jako desktop. V expozici mohou návštěvníci zhlédnout provedení v korozivzdorné skříni s celkovým krytím IP65, určené pro potravinářství.

Automatizace budov

Společnost Future ICS má pro oblast dohledových systémů budov komplexní nabídku modulů ADAM, určených pro realizaci různě rozsáhlých dozorových systémů. Novinkou ve stánku bude programovatelná jednotka ADAM-5510M, která uživateli nabízí 640 kB operační paměti a 1MB flash disk, čtyři sériová rozhraní pro komunikaci s okolím a přímé připojení pomocí protokolu TCP/IP (typ ADAM-5510/TCP). Přitom si stále zachovává vysoký stupeň robustnosti a velkou provozní odolnost předchozích typů série ADAM-5510. Z oblasti zpracování obrazu bude představen zástupce digitálních videoserverů VBOX-3282, který umožňuje připojit až osm kamer CCD.

Řešení e-hospital ve zdravotnictví

Současné trendy ve zdravotnictví vedou k používání stále většího množství specializovaných přístrojů a zařízení spojených s PC technikou. Mezi ně se řadí i terminály Advantech Point-of-Care (POC), jejichž zástupce, POC-153T, si budou moci návštěvníci stánku Future ICS prohlédnout. Jde o kompaktní panelový počítač v provedení pro zdravotnické aplikace na platformě PC s integrovaným displejem TFT. Konstrukce a užitné vlastnosti terminálu sledují specifické potřeby moderního zdravotnictví, jako je bezpečnost, spolehlivost a jednoduché ovládání.

Mobilní počítače

Zástupcem této třídy přístrojů ve stánku Future ICS bude přenosný analyzátor taveniny na bázi kompaktního panelového PC s vstupně-výstupní částí pro zpracování a připojení signálů z technologie. Programové aplikační vybavení je vytvořeno na bázi vývojového systému Control Web 2000 a operačního systému Windows XP Embedded. Systém se vyznačuje vysokým stupněm krytí IP67 a robustností v uzavřeném stavu.

Společnost Future ICS se zúčastní veletrhu tak jako v předchozích letech ve společné expozici s firmou Moravské přístroje, která zde představí novou generaci otevřeného komponentového řídicího a informačního systému reálného času Control Web 5.

Je samozřejmé, že v tomto příspěvku se nelze zmínit o všech novinkách, které mohou návštěvníci MSV ve stánku firmy Future ICS zhlédnout, a proto jsou zájemci zváni k osobní návštěvě. Stánek bude na stejném místě jako loni, tzn. v pavilonu C-I, stánek 156.

(Future ICS)

FUTURE ICS a. s.
Šumavská 15
602 00 Brno
tel.: 541 218 884
fax: 549 247 245
e-mail: ics@future.cz

Kloboukova 15
140 00 Praha 4 - Roztyly
tel. a fax: 267 912 097
e-mail: icspraha@future.cz
http://www.future.cz

Inzerce zpět