Aktuální vydání

celé číslo

12

2020

Systémy DCS pro kontinuální a dávkové výrobní procesy

Provozní analytická technika

celé číslo

Ocenění Microsoft Awards 2016 pro čtyři projekty firmy AutoCont

Společnost Microsoft každoročně oceňuje nejvíce inovativní a pro zákazníka přínosné projekty využívající software značky Microsoft. V osmnáctém ročníku ocenění Microsoft Awards vybírala odborná porota, složená ze zástupců společnosti Microsoft, z více než devadesáti nominací. Mezi oceněnými byly čtyři projekty společnosti AutoCont CZ.

První z nich byl realizován v Českých aeroliniích, kde byla zavedena cloudová platforma Microsoft Azure a systém Office 365. Prioritou byla okamžitá dostupnost informací z Microsoft Azure pro lokální potřeby ČSA. Druhý oceněný projekt pomohl ve společnosti NN CZ (Nationale-Nederlanden) přejít na cloudovou platformu. Většina operačních systémů používaných ve společnosti NN je na platformě Linux a cloudové úložiště bylo budováno s důrazem na maximální bezpečnost uložených dat a využití bezpečnostních nástrojů pro provoz.

Organizaci dopravy, spedice a logistiky řešil třetí projekt, a to ve společnosti O.K. Trans Praha. Zde byl implementován systém AC Transport (založený na Microsoft Dynamics NAV 2013, platformě Azure) a také systémy Office 365, Magma HCM a JetReports Enterprise. Realizace zahrnuje i sběr informací o provozu vozidel prostřednictvím mobilních aplikací.

Dále byl společností Microsoft oceněn hybridní scénář provozu informačního systému Microsoft Dynamics NAV a informační infrastruktury v cloudu pro obchodně-servisní společnost Pumpa. Součástí řešení jsou i nástroje Business Intelligence pro podporu manažerského vyhodnocování dat a řízení společnosti.

(ev)