Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Nový zdroj s větším výkonem

číslo 11/2004

Nový zdroj s větším výkonem

Společnost Siemens, divize Automatizace a pohony, uvedla na trh nový typ elektrického zdroje Logo!Power s větším výkonem ve srovnání s dosud vyráběnými verzemi těchto malých, kompaktních přístrojů. Nový zdroj doplní výkonovou řadu tvořenou stejnosměrnými 24V zdroji s výstupním proudem 1,3 a 2,5 A o zdroj s výstupním proudem 4 A. Obr. 1. Lze jej použít pro napájení malých řídicích systémů v průmyslu nebo v systémech technických zařízení budov. Může být připojen na střídavé sítě o napětí 85 až 264 V.

Stejně jako ostatní zdroje řady Logo!Power je i nový zdroj určen k montáži na lištu DIN. Jeho malé vnější rozměry šetří místo v rozváděči. Potřebuje-li uživatel zdroj s ještě větším výkonem, může paralelně propojit několik modulů, a tak celkový výkon zvětšit. Zdroj má ochranu proti přetížení, např. při spouštění velké zátěže, i zkratu. Výstupní napětí lze pomocí potenciometru nastavit v intervalu 22,2 až 26,4 V. Robustní konstrukce, splnění náročných požadavků na elektromagnetickou kompatibilitu a rozsah pracovních teplot –22 až +55 °C umožňují, aby zdroj pracoval i v nepříznivých pracovních podmínkách.

Zdroje Logo!Power jsou k dispozici také s výstupním napětím 15, 12 a 5 V. K jejich přednostem patří malé zvlnění výstupního signálu a velká účinnost. Vynikají také svou příznivou cenou.

Siemens, s. r. o., tel.: 233 032 411, http://www.siemens.cz/sitop

Inzerce zpět