Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Nový systém kontroly vstupu SiPass Entro

Nová verze MP6.0 systému kontroly vstupu SiPass Entro má mnoho nových funkcí, které dále zvyšují užitnou hodnotu již dříve velmi univerzálního systému, a novou řídicí jednotku SR35i, která odpovídá požadavkům evropské směrnice RoHS.
 
K novým funkcím patří podpora tvorby a tisku osobních identifikačních karet s fotografií pracovníka, kompatibilita se systémem Windows Terminal Server, podpora systému Windows Server 2008 (tj. i operačního systému Windows Vista), širší možnosti konfigurování obvyklých poplachových výstupů a ovládací menu v portugalštině, již celkem třináctém podporovaném jazyku. Nová výkonná řídicí jednotka SR35i nahrazuje dosavadní typ SR34i při zachování zpětné kompatibility v systému SiPass Entro až k jeho verzi MP4.7.
 
Grafický nástroj pro navrhování šablon je v systému novinkou. Umožňuje vytvářet v prostředí windows při použití standardních tiskáren personalizované karty nebo visačky, a to současně s přípravou stvrzenek, na nichž příjemce podpisem potvrdí převzetí karty.
 
Software SiPass Entro může spravovat až 10 000 míst (každé s kapacitou až 512 dveří), 40 000 držitelů karet, 480 přístupových skupin, 240 časových plánů, 240 zón s celkem pěti různě nastavitelnými funkcemi: ovládání EZS, zamezení zpětného průchodu (anti-passback), sledování přítomnosti, omezení vstupu a funkce interlock, 64 objektů k rezervaci, 192 podlaží obsluhovaných výtahem, šestnáct digitálních videorekordérů (DVR) typu Sistore a 128 kamer. V současnosti je po celém světě v provozu více než 8 000 systémů SiPass Entro chránících asi 80 000 dveří.
 
Siemens, s. r. o., tel.: 233 033 636, e-mail: martin.slach@siemens.com, www.siemens.cz/buildingtechnologies