Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Nový procesorový modul BACnet MS/TP

Společnost WAGO doplnila svou nabídku o procesorový modul BACnet 750-829 s funkcemi master protokolu MS/TP. Tento modul sdružuje všechny funkce procesorového modulu BACnet/IP 750-831 s komunikací prostřednictvím protokolu MS/TP (Master-Slave/Token-Passing) v síti BACnet/IP. Odpovídá profilu B-BC (BACnet – Building Controller), a podporuje tak všechny důležité vlastnosti standardu BACnet.

 
V „nativním“ režimu procesorový modul BACnet MS/TP vytváří pro jednotlivé kanály I/O modulů objekty BACnet zcela automaticky. Další objekty je možné vytvářet ve vývojovém prostředí Codesys. Rychlé a snadné uvedení do provozu umožňuje nástroj BACnet-Konfigurator. Integrovaný správce zařízení zjednodušuje konfiguraci ve složitých projektech: dovoluje v tabulkové podobě zobrazit, exportovat a importovat datové body. Rovněž podporuje funkce synchronizace, zálohování a obnovy.
 
Procesorový modul BACnet MS/TP je určen zvláště pro řízení soustav vytápění, ventilace a klimatizace a pro automatizaci provozu technického vybavení místností. Kromě toho umožňuje integrovat průmyslové sběrnice DALI, LON, KNX, EnOcean nebo MP-Bus. Konvenční akční členy a snímače lze k procesorovému modulu připojit prostřednictvím I/O modulů, dostupných v mnoha variantách. Modul BACnet MS/TP je na trhu od listopadu 2014.
 

WAGO-Elektro, spol. s r. o., tel.: 261 090 142, e-mail: automatizace@wago.com, www.wago.cz