Aktuální vydání

celé číslo

01

2024

Automatizace skladování, logistiky a manipulace s materiálem

Programovatelné automaty, průmyslové počítače, jednotky I/O, bezpečnostní systémy

celé číslo

Nový modulární notebook Pi-top pro výuku

Výkonný a snadno ovladatelný notebook Raspberry Pi-top na platformě Pi, který byl právě uveden na trh, je dodáván společně se sadou pro studenty, učitele a vývojáře a rozsáhlým příslušenstvím pro programování.

Nejnovější notebook Pi-top je vybaven 14" displejem Full-HD, akumulátorem s výdrží až 8 h, výsuvnou klávesnicí v plné velikosti a procesorovým modulem Raspberry Pi 3, vhodným i pro náročné úlohy.

Notebook je dodáván s displejem nainstalovaným v šasi. Modul Raspber­ry Pi 3 si k němu uživatel připojí sám dodanými kabely. Součástí dodávky je také software, příslušenství a studijní pomůcky pro výuku konstrukce počítačů a programování. Základní hardware lze dále rozšiřovat o mikrofon, reproduktory, desky s LED a desky Proto-HAT s nepájivými poli pro vývoj prototypů elektronických obvodů.

Notebook využívá operační systém Pi-topOS Polaris. Výukové aplikace zahrnují např. Pi-top Classroom pro vytváření výukových lekcí, Pi-top Coder pro výuku programování nebo Pi-top Proto pro návrh hardwaru.

Notebook je možné objednat u společnosti RS Components.

RS Components, tel.: 234 749 737, info@rscomponents.cz, http://cz.rs-online.com