Aktuální vydání

celé číslo

08

2021

Digitální transformace a konvergence provozních, informačních a inženýrských systémů

Výzkum, vývoj a vzdělávání v automatizaci

celé číslo

Nový magneticko-indukční vodoměr

číslo 8-9/2004

Nový magneticko-indukční vodoměr

Společnost Siemens, divize Automatizace a pohony, uvádí na trh nový bateriový magneticko-indukční vodoměr MAG 8000. Tento průtokoměr nahrazuje široce rozšířené mechanické vodoměry ve vodárenství a zavlažovacích systémech (pásmová měřidla, detekce úniků, fakturace atd.). Oproti mechanickým vodoměrům je nové zařízení bezúdržbové a vykazuje minimální tlakové ztráty.

Obr. 1.

Základem uvedeného magneticko-indukčního vodoměru je standardní senzor MAG 5100W (DN 50 až 500), který je doplněn novým převodníkem MAG 8000. Tato kombinace dovoluje měřit průtok s přesností ±0,5 % z aktuálního průtoku. Shodné či kratší vestavné délky než stanovuje směrnice PED (Pressure European Directives) umožňují snadnou náhradu mechanického vodoměru bez úprav potrubí.

S životností baterií šest až deset let se MAG 8000 stává prvním bateriovým indukčním vodoměrem na světovém trhu, který může být certifikován a použit jako stanovené měřidlo.

Dalším unikátním řešením je možnost propojení přístroje s komunikačním modulem GSM, který umožňuje přenos dat a jejich případnou vizualizaci na internetu. Stejným způsobem lze přenášet rovněž informace o stavu baterie.

Samozřejmostí je také krytí IP68, dovolující umístění přístroje v náročných podmínkách podzemních jímek a zatopených prostor.

Parametry převodníku se nastavují z PC pomocí programu Flow Tool za použití standardního rozhraní IrDA s protokolem Modbus TRU.

Siemens, s. r. o., divize Automatizace a pohony, tel.: 233 032 474, http://www.siemens.cz/ad

Inzerce zpět