Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Nový bezpapírový zapisovač Ecograph T

číslo 8-9/2005

Nový bezpapírový zapisovač Ecograph T

Současnou technickou špičku v záznamu dat bez použití papíru rozhodně představuje zapisovač Ecograph T pro sběr, zobrazení, sledování a přenos dat z až šesti kanálů současně a první přístroj svého druhu na světě s rozhraním USB. Moderní konstrukce a způsob výroby zapisovače nabízejí vynikající, jinde nedosažený poměr ceny k užitné hodnotě.

Obr. 2.

Zapisovač Ecograph T se dále vyznačuje velkým barevným zobrazovačem LCD, třemi nebo šesti oddělenými analogovými vstupy, zdrojem pro smyčku 4 až 20 mA a záznamem dat na kartu Compact Flash v průmyslovém provedení. Na přání lze doplnit komunikační rozhraní RS-232/485 a Ethernet. Malou hloubkou a rozměry čela shodnými s klasickými zapisovači je Ecograph T jejich ideální náhradou.

Zobrazení je možné volit podle potřeby v podobě liniového zápisu, vícenásobného digitálního zobrazovače nebo sloupcového grafu. S použitím až čtrnácti volně přiřaditelných mezních hodnot lze snadno monitorovat stav ve všech kanálech. Elektronický záznam dat na kartu Compact Flash, popř. přenos do sítí, znamená již nikdy žádná pera, složitou údržbu, pravidelné výměny papíru, a tím velké náklady! Data jsou ukládána ve formátu kompatibilním se standardními tabulkovými procesory (např. MS Excel) a rozhraní Ethernet zajišťuje snadný přístup k provozním datům odkudkoliv a kdykoliv prostřednictvím standardního internetového prohlížeče. Podrobnější informace jsou v článku v časopise Automa č. 7/2005 na str. 26.

Endress+Hauser Czech s. r. o., tel.: 241 080 450, fax: 241 080 460, e-mail: info@cz.endress.com, http://www.endress.cz